Mráz, aneb Osudový vílí turnaj

recenze

Mráz (2024) / knizni.taurus
Mráz

Pokud hledáte oddechovou fantasy, tak čtěte dál :)

Než ale začnu s vyjmenováváním důvodů, proč si knihu máte přečíst, tak bych ráda poděkovala lidem z Humbook a skupině Humbook blogeri za zaslání RC k recenzi :)

Kniha Mráz je takové malé fantasy specifikum. Ale pokud si chcete odpočinout od těch 500-800 stránkových bichliček a zároveň zabřednout do fantasy světa, tak tento příběh je něco pro vás.

Tak si pojďme říct ty klady (a zápory?):
1. Hlavní tahoun příběhu je romantická linka: pokud si tedy libujete spíše v romantice než ve složitém fantasy světě, tak si přijdete na své
2. Hate to love romantická linka - řekla bych ta ze všech nejoblíbenější, navíc chemie mezi hlavními hrdiny je skvělá
3. Nemáte rádi sálodlouhé popisy prostředí? Tak jste tady dobře, najdete tady totiž zejména spoustu interakcí a dialogů mezi postavami
4. Jednoduchý styl psaní, čte se to dobře a rychle. Žádný rozsáhlý world building, za to zajímavý a drsný turnaj mezi vílami
5. Skvělé jsou i vedlejší postavy a doufám, že se s nimi v dalších dílech seznámíme víc.
6. Občas (v dalším díle doufám častěji) nahlédnete i do hlavy vílího krále Torina.
7. Nějaký ten mínus - vzniklo tady dost otázek, které nebyly zodpovězeny (snad příště) a něco bylo předvídatelné, je to spíš odpočinková fantasy

Takže: jednoduchá, romantická fantasy jednohubka, která vás pobaví a při které si oddechnete :D. Já si čtení užila, bylo to zase něco jiného od těch několika set stránkových x dílných fantasy knih a navíc se sympatickou hlavní hrdinkou, zajímavými děsivými vílami a menším cliffhangerem na konci knihy.

4/5 hvězd :)