Mordy na Bezdězu? Vše je možné...

recenze

Zločin na Bezdězu (2015) 5 z 5 / Iwíček
Zločin na Bezdězu

Nejprve něco málo o ději: Kniha se odehrává v období středověku na hradě Bezděz. Pokud patříte mezi příznivce Vlastimila Vondrušky a jeho série Hříšní lidé Království českého, jistě víte, že hlavní postavou je královský prokurátor a zároveň správce hradu Bezděz Oldřich z Chlumu. V knize dojde k vraždám a úkolem Oldřicha a jeho pomocníků je přijít na důvod vražd a vraha. Přijde všemu vyšetřovatel na kloub? Pokud to chcete zjistit, knihu si určitě přečtěte.

Recenze: Musím se přiznat, že mě kniha zaujala už ve chvíli, kdy jsem ji viděla v nabídce. Stačilo vidět obrázek, který tentokrát zdobí obálku. Je krásně barevný. Zároveň se jedná o hrad, který je pár kilometrů od místa, kde bydlím. I to mě přimělo si knihu pořídit. A abych nepsala jen o samých věcech kolem, tak už přejdu k jádru pudla. Kniha je psána velice poutavým způsobem, který, myslím si, zaujme každého čtenáře. Velice oceňuji to, že každou kapitolu uvádí malý obrázek. Písmenka v knize jsou vcelku velká a dobře se čtou. Příběh je velice strhující a vždy si říkáte, co Oldřich, popř. jeho poddaní vymyslí.

Velké plus u mě autor získal i svými zeměpisnými znalostmi. V jedné pasáži jsem si živě představovala, jak danou cestou projíždím s danou postavou a prožívám děj. Popis je tak věrohodný. Dále se mi líbilo i zasazení do doby a obsazení postav.

Jak již mě znáte z mých předchozích recenzí, jsem celkem ,,hnidopich” a snažím se najít na knihách i negativa. Ať jsem se snažila sebevíce, v tomto případě se mi nepovedlo najít žádná.

Slovo na závěr recenze: Kniha určitě stojí za přečtení. Vřele ji mohu všem doporučit. Může si ji přečíst naprosto každý. Nevyžaduje žádné velké znalosti dějin a poměrů ve středověkých Čechách.

Hodnocení: Kniha ode mě na plné čáře vyhrála a nelituji svého výběru. Hodnotím ji velice kladně – 100 %.

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš ... více