Krásná cestovatelka

recenze

Podivný počátek (2023) 5 z 5 / NatyKnor01
Podivný počátek

Tato kniha prý připomíná Enolu Holmes, hodlám se o tom přesvědčit.
Je zasazena do roku 1887. Prostředí vikroriánské Anglie s hlavní hrdinkou Veronicou Speedwell. První díl velice nadějné série.
Hodnocení musím začít obálkou. Nevím, jak to nakladatelství Ocelot dělá, jakého umělce si na to najímá, ale je opět nádherná !!!
Přiznávám se, že nesleduji obálky v originále, ale na tuhle jsem se šla podívat, NAŠE JE LEPŠÍ !!!!
Je daleko zajímavější, barevně více povedená, prostě krása !

Řekla jsem si , že se na ní jenom juknu a to jsem neměla dělat. První stránky letěly tryskem a musela jsem číst dál a dál. Skvělé popisy okolí a jak vypadají motýli, jak létají , jak je krásná okolní zahrada, super. Nádherně napsané jednoduchou češtinou, a krásně kladené slovosledy. Pohlazení ..

Ocitáme se na pohřbu pěstounky hlavní hrdinky Nell, na kterém je jí dohazován sňatek. Má se stát farmářkou a matkou 6 dětí, a to pro naši cestovatelku není nic zajímavého.
Evidentně to nebude žádná nuda.
Miluji Sherlocka i jeho sestru Enolu, a toto je něco hodně podobného.
Pevně doufám a věřím Ocelotu, že to vydá všechno !!!
Ocelot umí , to se musí nechat.
Opět děkuji všem z @megaknihy_cz za šťastnou ruku.

Pokud na závěr mohu tuto knihu definovat několika slovy, tak je to asi takto: - věda
- inteligence
- sarkasmus
- tajemství

Je to velice milé , pozvolné čtení dobře plynoucí.
Tak se do toho rychle pusťte, a pokud máte tento krimi žánr rádi, nebudete zklamáni.

Podivný počátek Podivný počátek Deanna Raybourn

Londýn, 1887. Po pohřbu své staropanenské tety může osiřelá Veronica Speedwellová pokračovat ve svých cestách po světě a věnovat se vědeckému bádání - a příležitostným milostným avantýrám. Zběhlá v lovu motýlů stejně jako v odh... více