Kouzelný svět omalovánek

recenze

Harry Potter: Mudlovské omalovánky (2015) 5 z 5 / Rose18
Harry Potter: Mudlovské omalovánky

S relaxačními omalovánkami a madalami jako by se teď poslední dobou roztrhl pytel, který pohltil snad úplně všechny. Právě z toho důvodu jsem si říkala, že tyto Harry Potter omalovánky nebudou určitě ničím výjimečné a budou na podobné úrovni jako všechny ostatní. Musím se ale přiznat, že více jsem se nikdy nespletla! Mudlovské omalovánky jsou jako z jiného světa, jsou krásné, propracované a rozhodně předčily má očekávání!

To, co jistě zachytí oko každého jako první, je dechberoucí design knihy. Zlatá barva na obálce a po otevření i na předsádkách dělá celé omalovánky o trochu slavnostnější a posouvá je na úplně novou úroveň. Kniha působí velmi noblesně a luxusně, takže se nebojte, že by se vám náhodou nehodila do knihovničky.

Už podle názvu zjistíte, že se v knize skrývají omalovánky, které čekají na to, až jim pastelkami vdechnete život. Mudlovské omalovánky v sobě obsahují známé výjevy a scény ze všech sedmi dílů, různé erby a znaky a nesmím opomenout ani postavy či hůlky. Omalovánek je v knížce opravdu mnoho a všechny jsou moc pěkně provedené.

Samotné vybarvování omalovánkové knihy je také pořádný zážitek. Mudlovské omalovánky nejsou z klasického papíru, který při vykreslování ukazuje svou strukturu, ale z trochu hladšího a příjemnějšího, výsledná barva pastelek na něm vypadá opravdu mnohokrát lépe.

A bonus na závěr! Poslední čtvrtina knihy obsahuje fotky z filmů, kouzelné bytosti či různé obrázky na lesklém papíře a vše barevně! Tato část knihy nejspíše slouží jako předloha k vybarvování, jelikož se obrázky opakují a úplně stejné naleznete i v omalovánkách.

Tato kniha s omalovánkami uvnitř je určitě skvělým dárkem pro někoho, kdo miluje a žije Harrym Potterem. Věřím, že Mudlovské omalovánky udělají radost každému fanouškovi a on pak bude mít stoprocentně chuť si celou sérii přečíst znovu! Ale nejprve - pusťte se do vybarvování!

---

Nakladatel - Albatros
Rok českého vydání - 2015

rencovav
08.02.2016

Souhlasím s tvou recenzí! Asi se vykašlu na tu svou, psala bych v ní to samé. :D