Korunní princezny

recenze

Korunní princezny (2023) 4 z 5 / tasknihama
Korunní princezny

"Vzhledem k tomu, že se snažíme nevzbudit cestou podezření, radši bych za sebou osmnáct mrtvol nenechávala." -Wren
Book: Korunní princezny (Twins Crowns)
Series: Twins Crowns ('1)
Authors: Catherine Doyle, Katherine Webber
Genre: YA, fantasy
Topics: twins, magic,
Goodreads: 4,02
My review: 4
Knížka se už dle zahraničních recenzí jevila jako klasické YA fantasy se špetkou disneyovské pohádky. Myslím, že to splnila na jedničku.

Je to knížka, kterou bych si kdysi ráda přečetla v začátcích čtení fantasy. Vystihuje YA jako takové, jsou tu dvě dějové linky - dva pohledy, ale nijak složité a romantika tu je, ale rozhodně ideální právě pro YA (ne jak SJM).

Hlavní hrdinky jsou dvojčata Wren a Rose, krásně se ve svých vlastnostech doplňují, takže se čtenář vždycky najde v jedné z nich. Mně samotné byla bližší Wren, protože jsem se viděla v její přímosti a společenské neohrabanosti,

Děj byl celkem jednoduchý, ale občas se našel i překvapivý prvek nebo nezvyklý detail.

Navíc má knížka moc krásnou mapu, takže se neztratíte v tom, kde se postavy aktuálně pohybují, což se vám určitě bude hodit.

Knížku bych doporučila komukoliv, kdo by si rád přečetl typickou YA fantasy se špetkou pohádkovna.

Kniha vychází jako nový humbook tip u CooBoo 15. 5. 2023

Za reading copy v rámci #spoluprace s #humbookblogeri děkuji @humbook

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Wren Greenrocková odjakživa ví, že jednoho dne nahradí svou sestru, korunní princeznu, na jejím místě v paláci. Od narození ji trénují k tomu, aby se vrátila tam, kde zemřeli její rodiče, a zmocnila se jediného člověka, který tehd... více