Kdo jsi? To budeš muset zjistit... Jedna kapka krve rozhodne.

recenze

Divergence (2012) 5 z 5 / steph.tey
Divergence

Chicago v budoucnu vypadá jinak než dnes. Lidé jsou rozděleni do pěti frakcí podle svých vlastností. Sečtělost. Mírumilovnost. Upřímnost. Neohroženost. Odevzdanost. Právě v Odevzdanosti žije Beatrice se svou rodinou. Ona a její bratr Caleb si musí vybrat v jaké frakci budou žít nadále. Co když se ale stane něco naprosto nečekaného? Beatrice se na Talentové zkoušce dozvídá o své divergenci a stojí před těžkým rozhodnutím na Obřadu volby. Pět možností. Pět druhů budoucího života.
Představte si, že se musíte rozhodnout jestli opustíte rodinu abyste žili tam, kde se to pro vás hodí, nebo zůstanete i když nebudete šťastní. Beatrice se ale musela rozhodnout.
Ocitá se tam kde by to nikdo nečekal. Ale ona se cítí svobodná. Potkává nové přátele i nepřátelé a instriktora Čtyřku které svede dohromady osud a díky vzájemné důvěře zjišťují hrozivou věc. Něco, co by mohlo celý systém zničit.
Nechybí romantika ani sci-fi. Kniha je moc čtivá. Mě zaujala natolik, že díky ní jsem začala milovat knihy. Tímto bych chtěla poděkovat všem co knihy píšou, čtou i prodávají a pomáhají nám ostatním svou tvorbou, úsilím, nápady anebo jen doporučením objevovat stále nové a nové světy a příběhy.
Tato kniha je doopravdy velice povedená!!!