Kam se podělo dítě, které se mělo narodit?

recenze

Vražda neviňátek (2017) 5 z 5 / milunka21
Vražda neviňátek

Plukovník Jaroslav Motl je vedoucí brněnské mordparty a jeho manželka Kateřina je profesorka soudního lékařství.

Kateřině se jednoho dne ozve známý gynekolog, který by si chtěl o něčem promluvit s jejím manželem. Samozřejmě ho neodmítnou a pozvou ho na kafe do své vily.

Pan doktor Košťál se přijde svěřit, že mu chybí jedno novorozeně. Přesněji řečeno za ním chodila maminka, která čekala dítě, jenže po datu porodu se už neukázala.
Když se s ní zkontaktoval, řekla mu, že dítě porod nepřežilo. Pro jistotu zavolal do porodnice, jenže tam mu řekli, že žena tam rodila naposledy před mnoha lety. Doktor obvolal i ostatní porodnice, ale tam o ní nikdo neslyšel.

Samotnému Jardovi začíná být jasné, že tohle muselo skončit špatně, protože ani žádná dětská doktorka nepřijala novorozence od té ženy. Proto posílá doktora na policii vše nahlásit a ještě z domova zaúkolovává svůj tým.

Tím začíná velké pátrání, které má objasnit, co se s dítětem stalo.

Už na začátku knihy nás autor seznamuje s tím, že se kniha zakládá na skutečných událostech, jen je vsazena do jiného místa, jiná jména a je to zbeletrizované.

Zaujalo mě, že autor si dal tu práci se zjišťováním údajů ze skutečného případu, aby se nepsalo jen o smyšlených věcech, ale i o pravdě.
Pravda čtenáře zaujme vždy nejvíce.

Kniha je více taková pátrací, nebo jak to napsat. Autor si zakládal na autentičnosti, takže je tam hodně psaní o zákoně a pátrání do hloubky. Je to tak, jak to ve skutečnosti chodí.

Kniha byla lehce napínavá, protože to nejdůležitější se událo už na začátku. Pak se tam stalo ještě něco, co vám prozrazovat nebudu, ale jestli se ta událost stala, nebo ne, to jak to k tomu pomalu vedlo mě napínalo.

V knize šlo hlavně o to, usvědčit matku za to, co spáchala. Nebyl to žádný hon na vraha. I tak se mi kniha líbila a budu pokukovat po dalších autorových knihách.
Vražda neviňátek je lehké čtení, děj rychle ubíhá i když některé scény nejsou pro slabší povahy.Přeci jen, jednalo se tam o mrtvého novorozence a popis byl dost výstižný, takže se to někomu může hůře číst. Jelikož jsem četla už různé knihy, mě to problém nedělalo.

Takže pokud vás zajímá skutečný případ, z pera českého autora a to tím stylem, jakým se u nás opravdu vyšetřuje, knihu rozhodně doporučuji.