Jmenuju se Nikky - a jak to bylo dál

recenze

Jmenuju se Nikki (2011) 4 z 5 / Ailee
Jmenuju se Nikki

Anotace
NEMŮŽE ZA TO, ŽE JE KRÁSNÁ, ALE NEVZDÁVÁ SE! Newyorskou středoškolačku Em Wattsovou potkala tragédie s nečekanými následky: po probuzení z kómatu se ocitla „v kůži supermodelky“, jak zní titul prvního svazku jejích příhod (vydal Knižní klub v roce 2009). Zásluhou špičkových neurochirurgů se její mozek ocitl v těle prominentní modelky Nikki Howardové, po níž Em automaticky získává nejen práci v topmodelingu, astronomické příjmy i nóbl apartmá, ale hlavně nové přátele ze světa showbyznysu a starosti, které po sobě zanechala její předchůdkyně v tomto těle. Dívka snažící se vyrovnat se ztrátou svého starého já i s odloučením od spolužáka Christophera, do něhož je beznadějně zamilovaná, se však na Nikkiných jehlových podpatcích stále více zaplétá do pavučiny lží, kterou kolem ní spřádá její zaměstnavatel, mamutí společnost Stark. Zlověstná korporace má prsty všude - vládne nejen americkému obchodu, ale i módnímu, hudebnímu a počítačovému průmyslu - a svou hvězdu sleduje za pomoci špionážních štěnic. Energická Em v těle Nikki je však odhodlána se nedat navzdory šatům od Dolce & Gabbany a díky ironickému nadhledu hrdinek věhlasné americké autorky dívčích románů baví čtenářky po celém světě. (Oficiální text nakladatelství)

Recenze
Druhý díl ze série Supermodelka, který vyšel v září 2011 v nakladatelství Knižní klub, je plynulým pokračováním knihy V kůži supermodelky od Meg Cabotové pro (a nejen) mladé dívky snící o kariéře modelky.

Příběh začíná přesně tam, kde první díl skončil. Em se v novém těle vrací na školu a zjišťuje, že její tajná láska se změnila k nepoznání. Zatímco se snaží znovu navázat kontakt se svým přítelem Christopherem, objevuje se v jejím už tak dost komplikovaném životě další zádrhel. Nikkin starší bratr. A nenese příliš dobré zprávy. Navzdory všemu v něm Em objevuje netušeného spojence. Zatímco se snaží udržet si dobré známky, neztratit balanc na přehlídkových molech a nezamotat se do lásek/nelásek Nikky Howardové, zaplétá se do plánu, který má všechno změnit. Jenže přinese jí smělý plán jejích přátel svobodu nebo tím pouze všechno zhorší?

Svižné, vtipné a příjemné čtení. Tak by se dal popsat druhý díl série, která tak slibně začala. Avšak navzdory zdánlivě rychlému tempu, ani tentokrát děj nikterak zvlášť nepostupuje vpřed. Kromě pár výjimek na čtenáře nečeká žádné závratné překvapení. Rozhodně nic, co by nečekal. Napětí pomalu vyhasíná a novou jiskru zažehne až samotný závěr knihy. A to je právě ten moment, proč čtenář od této série neopustí. Dva díly netrpělivě čeká, hltá každé slovo, aby se konečně dozvěděl, jak to všechno vyvrcholí. A přestože po zkušenostech z prvních dvou dílů ví, že si na celé rozuzlení bude muset ještě hodně počkat, čte dál. A zde přichází na scénu Na útěku, třetí a poslední díl série. Dozvíme se konečně, jak Em dopadne? Dozví se celý svět pravdu o Starku? A co Christopher? Bude naše dušička konečně uspokojena pořádně napínavou akcí plnou zvratů a nečekaných událostí?

Jmenuju se Nikki Jmenuju se Nikki Meg Cabot