Je vzkaz v láhvi pro Theresu šance, jak najít pravou lásku?

recenze

Vzkaz v láhvi (2014) / Ailin
Vzkaz v láhvi

Čas od času mám chuť číst o romantice. A přesně tak jsem si vybrala tuto knížku. Nicholas Sparks je podle mě autor, který nikdy nezklame.

Theresa Osborneová píše sloupky o rodičovství do novin Boston Times. Jednou, když je na dovolené u svojí kamarádky a zároveň nadřízené, objeví na pláži láhev se vzkazem. Po přečtení dopisu se jí rozechvěje srdce zvláštním smutkem, ale zároveň se začne ozývat i slabý hlásek zvědavosti. Kdo je ten muž, jménem Garrett, který tento dopis napsal? A tak ukáže tento dojemný vzkaz své kamarádce. A pak už vše směřuje krůček po krůčku k setkání Theresy a Garreta. Vše ale dopadne jinak, než by se mohlo zdát.

Knížka mě nesmírně bavila číst. I když jsem zpočátku narazila na nějakou větu, která mi nedávala moc smysl a musela jsem si ji přečíst alespoň jednou znovu. Brzy jsem ale stylu psaní propadla a všech 332 stran jsem měla velmi brzy přečtených. Stránky se mi skoro samy otáčely pod rukama.

Hlavní postavou knihy je Theresa Osborneová. Pracuje v novinách Boston Times, kde vydává sloupky o rodičovství. Je jí přes třicet, ale pořád má krásnou postavu. Povahově je cílevědomá, ochotná, svědomitá a milující. Je rozvedená a má syna Kevina. Láhev se vzkazem ji změní celý život.
Na druhou stranu tu máme Garretta Blakea, který je odmalička spjat s oceánem. Vlastní obchod s potápěčskými věcmi, provozuje potápěčské kurzy a vlastní nádhernou loď s názvem Happenstance. Povahově je dobrosrdečný a laskavý, ale zároveň nešťastný muž, který prožil mnoho útrap.

Děj byl občas velmi předvídatelný, ale později to vyrovnal konec knihy, který jsem naprosto nečekala. V průběhu knihy ovšem nechyběla romantika, kterou jsem ocenila. Dokonce se tu objevily i peprnější pasáže.

Obálka knížky je nádherná. Velmi mě uchvátila svojí jednoduchostí a skrytým kouzlem. A i když jsou vyobrazené postavy starší, než jak je psáno v knize, rozhodně to na kráse této obálky neubírá.

Celkově se mi kniha velmi líbila a mohu ji doporučit všem romantickým duším a nadšencům Nicholase Sparkse.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Milostný vzkaz v láhvi byl svěřen vlnám, dílem osudu jej oceán zanese na pláž Cape Cod, kde jej nalezne Theresa Osborneová. Rozvedená matka dvanáctiletého syna a novinářka píšící pro Boston Times si na pobřeží přijela na pár dnů o... více