I když to nevidíš, je to kolem nás...

recenze

Čas odejít (2015) / zuzizuzana
Čas odejít

Musím říct, že mě tedy závěr knihy dost překvapil a to opravdu mile. Tohle jsem vůbec nečekala. Vybírám si knihu podle obalu – ten mě musí zaujmout nejdřív. Na druhém místě je anotace, a když u mě zaboduje i ta, zkouknu na databázi knih recenze na knihu od ostatních čtenářů. Obálka – líbivá. Anotace - zajímavá. Ohlasy - jen samé pozitivní s úžasem. Fajn, knihu beru!
Kniha mi nějakou dobu ležela doma, než jsem ji vůbec otevřela. Před ní jsem přečetla pár knih v čtečce, tak jsem si nemohla ze začátku zvyknout na ten „velký“ formát knihy. Když jsem začala knihu číst, dělalo mi problém se vůbec začíst. To tak mívám, když začnu číst novou knihu a přece jen každý má jiný styl psaní. I přesto, že jsem se nakonec chytla stylu, mě bohužel kniha neoslovila. Doslova mě místy nudila a já se nemohla přemoct jí každý den otevřít. Některé zdlouhavé pasáže o slonech mě bavily, některé zas ne. Ty, které ne, jsem přečetla tak nějak pohledem a upřímně moc nevím ani o čem byly. Knihu jsem cca po 150ti stránkách odložila s úmyslem, že ji nedočtu. Jenže jsem prostě nedokázala otevřít novou knihu, když jsem tuhle nechala rozečtenou.
O 3týdny později jsem jí dala druhou šanci. A nebo to taky bylo tím, že jsem konečně zas chtěla něco číst, ale nedokázala jsem otevřít knihu novou, když jsem tuto nechala ležet nedočtenou. Teď jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Jak jsem psala, ze začátku mě obsah spíš nudil, než bavil. Jakmile jsem se začala blížit k polovině, začalo mě to najednou víc a víc zajímat. S druhou částí knihy jsem byla nadmíru spokojená. Už neobsahovala tolik zdlouhavých informací o slonech – tím, nechci říct, že by mě to nezajímalo, ale v knize mi to chvílemi svým způsobem překáželo. Ale informace zajímavé, a určitě teď budu mít na tahle zvířata jiný pohled, hlavně a především na jejich mateřství. V druhé části mě nejvíce bavilo vyprávění Alice, potom hned samozřejmě Serenity a to proto, že tuhle duchovní tématiku mám velice ráda. Kniha měla neuvěřitelný závěr – za ten dávám palec nahoru. Vůbec jsem něco takového nečekala! Po skončení knihy jsem se ještě vracela k některým pasážím – po té mi dávalo vše smysl J Knihu i přes moji začáteční negativitu určitě DOPORUČUJI!