Tato recenze byla smazána.

Hvězdy nejsou vždy na vaší straně

recenze

Hvězdy nám nepřály (2014) 5 z 5 / simi28
Hvězdy nám nepřály

Kniha vypráví o Hazel Grace, u které se ve třinácti letech objevila rakovina. Doktoři jí nedávají skoro žádnou naději na vyléčení, a tak Hazel tráví všechen svůj čas u knihy Císařský neduh nebo u sledování Amerika hledá top modelku. Její rodiče si toho všimnou, a tak jí odvezou do podpůrné skupiny lidí, kteří mají rakovinu a nebo se z ní vyléčili.
Tam se Hazel setká s Augustem, který se z rakoviny vyléčil, ale přišel o nohu. Osud je samozřejmě svede dohromady, a tak se začnou stýkat. Hvězdy jim ovšem nepřejí.....

Tuto knihu jsem četla před rokem, ale natolik mě uchvátila, že jsem si řekla, že na ní udělám recenzi, i když nejsem Greenovou fanynkou. Jeho Příliš mnoho Kateřin a Will Grayson, Will Grayson mě nudili, ale tahle kniha je skvělá, to se musí nechat.

Příběh Hazel a Augusta mě natolik pohltil, že jsem si i poplakala, takže se tato kniha přidává do seznamu knih u kterých jsem brečela a můžu vás ujistit, že jich je málo, ale tady ty slzy prostě nešly zastavit.

Augusta si asi oblíbila většina holek. Každého také zaujme jeho cigareta, kterou si vždy dá do pusy, ale nezapálí a pak to odůvodní tak, že "Je to zabiják, ale já ho nenechám zabíjet!"
"Je to metafora"
U této knihy pořád očekáváte, kdy přijde ten konec, a když přijde stejně vás ohromí a budete brečet.

Je to taky jedna z mála knih, kterou jsem doslova vnutila mé nejlepší kamarádce, která moc knihy nečte, a když už čte, tak to nikdy není romantická knížka. Nakonec jsem jí teda přemluvila a za týden mi řekla, že už jí dočetla a i přesto, že to je romantická knížka, tak se jí moc líbila.

Závěrem Hvězdy nám nepřály doporučuji, ale přichystejte si kapesníky. :)