How soon is now?

recenze

Eleanor & Park (2014) 5 z 5 / Sabcens
Eleanor & Park

Eleanor a Park, kniha která nás zaručeně okouzlí. To jsou slova spisovatelky Gayle Forman. (Zůstaň se mnou) Po přečtení knihy, musím přiznat, že není daleko od pravdy.

Dva hlavní hrdinové - Eleanor a Park. Úplné protiklady. Eleanor, zrzavá, kudrnatá a trochu při těle. Na druhou stranu Park, černovlasý a hubený. Potkají se v autobuse, cestou do školy, do které Eleanor právě nastoupila. V autobuse si neměla kde sednout a tak se Park ,,milostivě'' uvolil a řekl ji aby si sedla vedle něj. Ze začátku se vůbec nebavili, ona pro něj byla divná, on pro ní byl blbej asiat.Park si každý den četl komixy, když jednoho dne zjistil, že Eleanor si čte s ním a tím začal jejich rok, rok 1989.

Od první chvíle na mě Eleanor velmi zapůsobila, i přes její nedostatky na vzhledu a chování. Eleanor vlastně dokazuje, že ne každý má bezproblémový a pohádkový život. Park je kapitola sama o sobě. Hodný, milý a pro Eleanor by se rozdal, i když to zpočátku tak nevypadalo. Pochází z dobré rodiny, kde má otce, milující matku a trochu průďáckého bratra. Na rozdíl od Eleanor, která pochází z rozvrácené rodiny, má matku, 4 sourozence a nevlastního otce s násilnickými sklony. Kniha nás provází jejich společným rokem, od chvíle kdy se poznali až do úplného konce. Za ten společný rok zažili spoustu radostí i strastí. Ale tak už to v životě bývá.

Kdo chce vědět víc, knihu musí do ruky vzít a začít číst. Není to vůbec náročná kniha, a po skončení nebudete litovat, že jste vůbec začali číst. Konec konců, teenage romancí není nikdy dost.

Sabcens
04.01.2015

Děkuji za upozornění :)

Katherine5
03.01.2015

Jen bych chtěla dodat, že tam máš chybu, děj se odehrává v roce 1989. V roce 1969 by asi těžko poslouchali the Smiths.