Tato recenze byla smazána.

Harry Potter a Prokleté dítě

recenze

Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá (2016) 3 z 5 / ellyem
Harry Potter a prokleté dítě: Část první a druhá

Hlavní postavy: Harry Potter, Ginny Potter, Albus Severus Potter, Draco Malfoy, Scorpius Malfoy, Ron Weasley, Hermiona Granger-Weasley

Nový příběh odehrávající se po 19 letech od posledního dobrodružství v knize Harry Potter a Relikvie smrti.

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: Temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Můj názor: Ihned jsem se pochopitelně začetla, četla jsem ji asi týden (kdyby bylo více času, během tří dnů ji mám přečtenou) a při poslední stránce jsem si možná i oddechla, že už končí. Ke konci jsem už totiž nechápala snad nic, co se vrácení časem týče. Vraceli se pořád zpět a úplně zbytečně, protože, i když chtěli, tak nemohli nic udělat. Čeká vás ale v knize i hodně zajímavosti a dozvíte se to, co byste nečekali. Knížku doporučuji přečíst, dozvíte se něco nového z bradavického světa a života hlavních postav. Věřím že si knihu přečtu v budoucnu ještě minimálně dvakrát, a pochopím ji zase z jiné stránky. Aktuálně mám ale smíšené pocity. A co váš názor na tutu knihu?