Harry Potter a Princ dvojí krve

recenze

Harry Potter a princ dvojí krve (2018) 5 z 5 / Kikina182
Harry Potter a princ dvojí krve

Všechno se změnilo. Lord Voldemort se vrátil a všichni, především Harry, se musí mít na pozoru. Kromě studia šestého ročníku v Bradavicích ho čeká ještě jeden namáhavý úkol. Musí přijít na to, jak zabít Lorda Voldemorta. Jediný způsob, jak to zjistit je však pomocí Voldemortova oblíbeného profesora Křiklana, který zarytě odmítá sdělit Harrymu způsob, jak se temného pána, který ohrožuje vše, na čem Harrymu záleží, jednou provždy zbavit.

To však není všechno, čemu se Harry snaží přijít na kloub. Draco Malfoy se chová od začátku šestého ročníku nanejvýš podezřele. Stal se snad Draco Malfoy přes prázdniny smrtijedem? A pokud ano, tak jaký hrozný úkol mu Voldemort přidělil? Jak je vidět, Harry i jeho přátele mají letos opravdu napilno.

Předposlední díl ze série Harryho Pottera se v novém vydání vybavil v oranžové. Možná trochu až příliš křiklavě, pokud kniha stojí osamoceně na poličce, ale spolu se zbytkem série vypadá vážně skvěle. Zvlášť dobře ladí s předchozím dílem, který je v krásné červené barvě.

Stejně jako u předchozích dílů jsem se ani tentokrát nespálila. Harry Potter je jednoduše sázka na jistotu, ať už sáhnete po jakémkoli dílu. Najdete v něm akci, dobrodružství, přátelství, nebezpečí, a dokonce i lásku. A to všechno zabaleno v krásném knižním balíčku napsaným J. K. Rowlingovou.

Styl psaní Rowlingové je skvělý. Dokáže čtenáři předvést příběh ve kterém má vše promyšlené, popsané do nejmenších detailů, a přesto nenudí sálo dlouhými popisy. Kvalitou psaní se tedy vyrovná každému jinému dílu Harryho Pottera. Vlastně každé autorčině knize.

Příběh, který kniha vypráví, mám velmi ráda. Není můj nejoblíbenější, ale stojí si opravdu vysoko. Jedná se o kvalitní příběh, který zaujme snad skoro každého. A je na něm krásně vidět, jak se všichni hlavní hrdinové od prvního dílu změnili, dospěli. Dalo by se říct, že Harry Potter a princ dvojí krve je takový přechod mezi tím příběhem pro děti, který se nám představil v několika prvních knihách a tím závěrečným dílem, který už je takový temnější.

Na téhle knize se mi také hodně líbí „okénko do minulosti“. Stejně jako u Harryho Pottera a vězně z Azkabanu, kde jsme mohli alespoň trochu nahlédnout do světa Pobertů, můžeme se v tomto díle vydat do Voldemortovy minulosti. Sice není probírána nijak důkladně, ale i tak to zpestří knihu a osvětlí spoustu důležitých skutečností.

Přesto, že miluji tvorbu J. K. Rowlingové a naprosto chápu, že autor má občas rozdílnou vizi než čtenář, tak bych nejradši některé části, obzvlášť v této sérii, změnila. Ale šestý díl patří právě mezi ty díly, které jako by autorka napsala přímo pro mě. Je perfektní přesně tak, jak ho vymyslela. A to i přes všechny smutné události, které se v knize odehrají.

Harry Potter je srdcová záležitost pro mnoho knihomolů, včetně mě. A je povinností každého Potterholika vlastnit alespoň jedno vydání Harryho Pottera. Pokud žádné nevlastníte nebo byste rádi další, opravdu moc doporučuji tohle. A pokud vám z tohoto vydání zatím chybí jen Harry Potter a princ dvojí krve, tak na co čekáte? Hurá do knihkupectví!

Za poskytnutí knihy k recenze děkuji Albatrosmedia a Databázi knih.