Druhá šance není pro každého

recenze

Šance (2014) 4 z 5 / ciniminisek
Šance

„Ty,“ řekne napjatým a přísným hlasem. Palcem mě pohladí po spodním rtu, „mě budeš milovat, dokud nezemřu. Budeš mě milovat, i když to bude bolet. A pokud to bude bolet, napravím to, Brooke.“ Vklouzne mi palcem do úst a přejede mi jím po špičce jazyka. Chce, abych ho olízla. Uposlechnu. Ňadra mi těžknou touhou. Vytáhne palec z mých úst a jeho vlhkým bříškem mě pohladí po rtu. „Budeš mě milovat, i kdyby nás to mělo zabít.“
str.63

Děj: Remington byl celý život sám, opuštěný a nikdo ho nemiloval. Neznalý tohoto citu potkává Brooke. Upadá do toho bezhlavě a jeho nemoc mu to ještě prohlubuje. To vše víme z předchozího dílu s názvem V ringu.
Nyní je náš pár spolu a oba jsou šťastní. Remy je více než dobře připraven na novou sezónu a jeho fyzioterapeutka a přítelkyně v jednom, Brooke, mu v tom pomáhá víc než sama tuší. Nemůže to být lepší, ale ono je - Brooke čeká dítě. Remyho rozdvojená osobnost je tvrdý oříšek, přesto se Brooke nevzdává a podporuje ho, jak nejlépe umí. Ovšem když Brooke začne krvácet a jejich společný potomek je v ohrožení, doktor je neoblomný - žádné lety, žádný stres. Pár se tedy rozdělí, Brooke se vrací do Seattlu, kde se o ní stará kamarádka Mel a Remy musí bojovat bez své Jiskry. Jak to oba zvládnou? Zvládne Remy vyhrávat, i když v publiku se na něj jeho vyvolená neusmívá? A dokáže Brooke jen v klidu sedět a nevnímat hlodavé myšlenky, že ji Remy podvádí? Není to jen o lásce těchto dvou složitých lidí, na scénu se přidává odporný Škorpión a znovu ztracená sestra Nora. Narodí se dítě? Bude láska až za hrob, vážně tak stabilní? A dokáže Remy odrážet své soupeře a hlavně svou nemoc?

Nikdo ho nikdy neučil, jak milovat. Řídí se instinktem.

Celkové shrnutí: Na druhý díl této série jsem byla vážně zvědavá. Remyho si zamiloval celý svět a naopak Brooke převaha čtenářů nenávidí. Zamilovaný, sexem nabitý příběh, psaný lehkou a čtivou formou, úžasná obálka, kladné ohlasy ve světě - taková je kniha Šance. Má ovšem taková pozitiva i obsah uvnitř ní?
V prvním díle jsem nemohla hlavní hrdince Brooke, kterou je i příběh vyprávěn, přijít na jméno. Z počátku druhého jsem byla stejného názoru, ne-li i zatvrzelejšího. Ovšem příběh nabírá na obrátkách a vy se nevyhnete prohloubení do celého příběhu a poté zjistíte, že vlastně hlavní hrdiny úplně chápete. Zachovali bychom se všichni stejně, možná trochu jinak, ale v konečné fázi by to vyšlo vážně nastejno. Kniha Šance je přehlcená sexuálními scénami, barvou očí, tvrdostí svalů a osmi buchtami na břiše. Ovšem pod naivitou a primitivností příběhu, se skrývá něco hlubšího, těžšího a je jen na čtenářích, zda to z knihy vyčte. Každý sex, každá fráze je stejná, přesto úplně jiná. Spisovatelka si Remyho chorobou nasadila laťku docela vysoko a věřím v to, že ani netušila, jakou bude mít tato série úspěch.
Co mě na knize mrzí je to, že je veliká absence dialogů a malá slovní zásoba, což se od prvního dílu moc nezměnilo, ale opět musím říci, že Remy a jeho příběh, nám to vše perfektně vynahradí. Remy vyžaduje jistotu a veškerou pozornost, Brooke zase pocit bezpečí a důvěru. Oba dva jsou odlišní, ale v konečném důsledku úplně stejní - jejich vztah převažuje přivlastňování si toho druhého. Brooke je žárlivá a tvrdohlavá, přesto, že plně chápe Remyho nemoc, v otázce kterou si stále on sám pokládá, mu dělá pěkný guláš. Partnerský vztah může fungovat jen za předpokladu vnitřní jistoty, že lásku umím dát a také, že si ji zasloužím. V tom prvním není pochyb, ovšem o té druhé věci si Remyho rozdvojená osobnost není tak jistá. Postrádá víru v sebe samu a je smířen s tím, že láska se k němu otočí zády a uteče mu. Modrá záře jeho očí plná majetnictví to v žádném případě nedovolí, ale co černo, které Remyho převládá čím dál častěji? Remy bojuje v ringu, Brooke zase v soukromí, kdo tuto válku vyhraje? Nebo snad oba se stanou vítězi? Je to těžká otázka, ale kniha Šance Vám na to odpoví…

Jako další v pořadí, vyjde kniha s názvem Remy a v ní se dozvíme více o samotném hrdinovi a hlavně o jeho pocitech. Jsem vážně zvědavá, jak se autorka s tím popere, jelikož Remyho zvláštní osobnost + nemoc kterou má, bude zapeklitá věc.

Šance Šance Katy Evans

Vztah Remingtona a Brooke je podroben těžké zkoušce. Remington má stále častěji záchvaty způsobené jeho bipolární poruchou a Brooke zjišťuje, že je těhotná. Stres z každého dalšího Remingtonova zápasu zvyšuje možnost potratu. Broo... více