Dobrých krimi není nikdy dost....:-)

recenze

Polámané panenky (2015) 4 z 5 / perpe2a
Polámané panenky

Vyšetřovatel má vraždění v genech…
My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?

tolik anotace a nyní recenze:

Knihu jsem obdržela v balíčku Knihobit v měsíci září. Má hezkou, tak trochu strašidelnou obálku a anotací mě upoutala. Musím ovšem konstatovat, že úvodní myšlenka šíleného otce, který byl sériový vrah, svému synovi detektivovi- lovci, neměla vůbec žádnou souvislost s linií příběhu. To mě tak trochu zklamalo, protože jsem celou dobu očekávala, že se něco v tom skvělém detektivovi díky genetické výbavě tak nějak „zvrtne“ a nestalo se. Schopnosti detektiva byly natolik dokonalé, že v mnohém předčil i Jamese Bonda:-). Určitě bylo něco dost nadnesené a zlehčené, ale celkově to do konceptu příběhu zapadalo.

Co se týká hlavního námětu, tak ten byl opravdu skvělý. U některých scén jsem měla husí kůži a opravdu při představě, že by se to mělo stát mně jsem se hrůzou opotila. Klidně bych uvítala více rozvedené příběhy o obětech, byl na to rozhodně prostor a tato kniha by si to zasloužila. Ale i tak bude tato kniha patřit k mým stálicím a rozhodně ji mohu doporučit k přečtení.

Je akční, živá a čtivá. Jakmile začnete, neskončíte, dokud nevíte, co bude dál a jak vše dopadne. Určitě si v brzké době přečtu od tohoto autora něco dalšího. Rozhodně doporučuji.