Do třetice všeho dobrého i zlého !!

recenze

Zrcadlení (2016) 5 z 5 / Katynka1311
Zrcadlení

Po zdrcující bitvě na školním plese přijala Alyssa své šílenství a rozhodla se bojovat za oba světy, které miluje - za svět lidí i za Říši divů, I když to znamená, že musí vyzvat Červenou na závěrečný souboj plný podvodů a intrik. A protože je králičí díra, jediná cesta do Říše divů, zasypaná, musí Alyssa projít zrcadlovým světem do Kdekolijinde, prostoru obydleného mutanty a podsvětnickými vyvrheli.

V třetím díle ságy Šepotání se Alyssa a její otec vydávají do srdce magické země, aby našli Alyssinu matku, její rytíře a napravili vše, co se stihlo pokazit. Společně se Zachem a Morfeem musí zachránit Říši divů a odvrátit rozklad i zkázu, jež se zrcadlí v každém zrcadle na světě. Ale pokud uspějí a přežijí, opravdu je všechny čeká šťastný konec ?

Další šílená jízda začíná !!

Hurá do Říše divů potřetí, na závěr Šepotání jsem se těšila prakticky od dočtení prvního dílu a když se mi konečně dostal do ruky, přepadnul mě takový zvláštní pocit, že už to všechno končí, že jsem jí ani nechtěla začít číst.....

No a když jsem se konečně odhodlala a knihu otevřela a začetla jsem se, už jsem nemohla přestat, kniha mě opět pohltila svou šíleností a dokonalou nedokonalostí... a zdánlivě nelogické se opět začalo stávat logickým, já to prostě miluju!!!
Děj se sice ze začátku táhne, ale jakmile jsem se dostali do Kdekolijinde začala zběsilá jízda v hlavní roli s Morfeem, který mi už začínal chybět.
Trochu mě zamrzelo to, že autorka vybočila od původního konceptu lidí a podsvětníků a do Říše divů zatáhla snad úplně každého, takže rázem máme knihu plnou podsvětníku a polopodsvětníků a původní nápad se vytratil, viz. Zachary, kterého mi bylo až líto a dle mého názoru tady autorka jeho postavě docela ublížila a upřímně já ho měla ráda ještě míň něž v prvním a druhém dílu.
Podobně na tom byla i Alyssa, ne že by prošla nějakou vážnou změnou to ne, ale zkrátka mi někdy přišla až moc krutá a v jedné chvíli jsem si říkala že si nezaslouží ani Zacha a Morfea už vůbec ne.

Nicméně závěrečný díl předčil mé očekávání a konec byl naprosto bezkonkurenční a jsem naprosto spokojená s tím, jak kniha dopadla a ať si každý říká co chce, takhle to prostě dopadnout mělo.... A smekám před autorkou, protože se domnívám, že se jí alespoň částečně podařilo uspokojit oba tábory.
Ději nemám co vytknout, snad jen ta závěrečná bitva, asi jsem ji čekala trochu víc epičtější, ale i tak nemůžu jinak než dát plný počet hvězd...

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Alyssa přežila maturitní ples i bitvu, která se kolem něj rozpoutala, akceptovala své šílenství a získala nadhled. Je teď rozhodnutá bojovat za oba dva své světy i lidi v nich. Za svět lidí i za Říši divů. Chce zachránit všechny, ... více