Čo spravila Zoe také strašné ?

recenze

Kečupové oblaky (2015) 2 z 5 / SknihouVrukách
Kečupové oblaky

Pätnásťročná Zoe má netradičného priateľa - pána Stuarta Harrisa v cele smrti v jednej texaskej väznici. Zoe ale potrebuje niekomu vyrozprávať svoj netradičný príbeh. O tom, ako sa zaľúbila do dvoch chalanov, oboch zradila a ako má na svedomí smrť jedného z nich. Zoe sa uprostred noci vykráda do kôlne za domom, kde si vylieva svoje zlomené srdce na stránky papiera. Píše pánovi Harrisovi listy o všetkom, čo sa stalo od momentu, keď sa zaľúbila, až po náhlu smrť, ktorú vraj spôsobila.

Dlhé mesiace mlčala, všetko sa jej akosi prepieklo. Ale jej život je v troskách a tajne dúfa, že keď niekomu vyrozpráva, čo sa vlastne stalo, konečne sa jej uľaví a bude sa môcť vrátiť do normálu. Pán Stuart Harris jej možno nikdy neodpíše, ale aspoň niekto pochopí, čo ju trápi, lebo aj on môže za smrť svojho blízkeho.

Názor:
Keď som túto knihu objavila v mestskej knižnici som bola happy ako dva grepy. Bohužiaľ, keď som knihu otvorila a začala som ju čítať moje nadšenie prešlo. Nápad knihy je veľmi zaujímavý, ale to spracovanie ? Čo keby som vám o tom povedala viac ?

Na tejto knihe som nenašla veľa vecí, ktoré sa mi páčili. To potom skôr tie mínusy. Lepšie je podľa mňa začať plusmi. Veľmi sa mi páči názov tejto knihy, ktorý je neobvyklí až bizarný. Aj vzhľad je veľmi pekný. Čo ma najviac zaujalo na výzore boli práve lastovičky na boku knihy. Tiež sú v knihe nejaké ilustrácie, ktorá sú tiež pekné.

Prvá vec čo mi na knihe vadilo bola hlavné hrdinka Zoe. Jednoducho stále chcela byť staršia a to mi na nej vadilo.

Teraz sa chcem vyjadriť k obsahu knihy. Je to celkovo také divné. Začiatok zaujímavý a potom prídete do stredu a tam sa nič nedeje. Chýbala mi tam nejaká akcia. Vôbec sa mi nepáčilo, že to bolo písané v listoch. Ktorý človek si pamätá všetko od slova do slova čo hovoril ? Nikto. Keby to bolo písané ako príbeh ihneď by to bolo lepšie.

Na záver chcem povedať, že od knihy veľa neočakávajte ak nechcete byť sklamaný. Radšej by som si ju niekde požičala ako kúpila. Pravdepodobne sa nechystám na novú knihu od tejto autorky. Ešte asi uvidím. Verím, že veľa ľudom sa bude veľmi páčiť, ale mňa bohužiaľ nezaujala. 2*/5