Červená Karkulka v mikině

recenze

Scarlet (2013) 4 z 5 / Sabcens
Scarlet

Pokračování povedeného prvního dílu jménem Cinder. Ačkoliv jsem z první knihy měla spíše smíšené pocity, do čtení Scarlet, jsem se pustila téměř okamžitě. Nejenom, že obálka je stokrát lepší než Cinder, ale i kyborgové a androidi se zde na první pohled neobjevují tak často.

Tentokrát se setkáváme se Scarlet Bentoinovou, která bydlí se svojí babičkou na statku poblíž Rieux ve Francii. Z nenadání Scarletina babička Michelle zmizí a zůstane po ni pouze interčip. Zmizení ohlásí na policii, ale ta případ uzavře s tím, že odešla z vlastní vůle anebo, že spáchala sebevraždu. S tímto se Scarlet nedokáže smířit a rozhodne se babičku hledat. Na farmě se objeví dlouho ztracený otec a prohledává babiččiny věci a tvrdí, že ho mučili před jejíma očima, ale že jim neřekla nic, co by jejich únosci chtěli vědět. To je pro Scarlet další impulz, aby začala po babičce pátrat na vlastní pěst. V hledání jí může pomoci jen pouliční rváč jménem Vlk. Ten ji sdělí, že babičku drží gang samozvaných strážců pořádku. Scarlet se s ním vydává do Paříže. Jejich cesta má však několik úskalí a Scarlet se o babičce dozví věci, které do této doby ani netušila.

Jak jsem psala v úvodu, po knize jsem šáhla okamžitě po přečtení prvního dílu. V prvních kapitolách poznáváme Scarlet, která je dobrosrdečná, ale trochu panovačná až arogantní. Ale musím přiznat, že je mi sympatičtější než Cinder. Kniha však není pouze o Scarlet, ale i o Cinder a jejímu kamarádovi na útěku Thornovi Carswellovi. Cinder se jako postavala příliž nezměnila, spíše si plně neuvědomuje a možná ani nechce uvědomit, jakou roli a jakou moc má. Thorne je typický hezoun, který to o sobě moc dobře ví. Dále se zaměřím na Vlka. Ano, do toho bych se okamžitě zamilovala. To jak nevěděl, co jsou rajčata, bylo strašně milé. Ale tušila jsem, že s ním není něco v pořádku. Přece jenom pouliční rváči většinou nebývají plaší a tiší.

Kniha jako celek byla napínavá od začátku do konce. Hlavně čtvrtá a pátá část, měla spád, který jsem nečekala. Jak jsem již říkala, proplétají se zde osudy Cinder a Thorneho, Scarlet a Vlka, ale i Kaie a královny Levany. Kdo četl Cinder, určitě přijde na chuť i druhému dílu.