Buďte fit za 15 minut

recenze

Fit za 15 minut denně (2016) 5 z 5 / shanty
Fit za 15 minut denně

Čerstvá novinka od mé oblíbené fitness trenérky, která sice žije v Californii, ale je to Češka jak poleno. Zuzku sleduji na Youtube už docela dlouho a také podle ní cvičím. Je mi blízká hlavně tím, že pochází z Čech, ale také svou metodou, co nejkratší cvičení, ale za to dát si pořádně do těla. Když jsem se dozvěděla, že se její kniha vydá i v češtině, byla jsem šťastná, že budu mít doma něco fyzického, něco do čeho můžu nakouknout, když si nebudu vědět rady, když se budu chtít inspirovat jídlem či když ztratím motivaci a potřebuji aby mě někdo nakopl.

Jak už jsem psala, Zuzka pochází z Prahy, kde se také seznámila se svým tehdejším manželem Frederickem Lightem. Spolu začali v Kanadě natáčet cvičební videa pod značkou Bodyrock.tv. Byli úspěšní, vše bylo klapalo, až na jejich manželství, které nakonec ukončili rozvodem. Tím skončilo i jejich společné podnikání a natáčení videí. Zuzka se ale nevzdala, začala se vzdělávat a založila si vlastní kanál na Youtube a také vymyslela 30 denní cvičební program. Nyní žije spokojený život se svým přítelem Jessem v Californii.

Kniha jež čítá kolem 280 stran, je rozdělená na 4 části, které ze sebou úzce souvisí. V první části najdeme nejprve informace o Zuzce, její cestu ke cvičení a důvody napsání této knihy. Zuzka se zde dále zabývá motivací, jak se donutit k tomu zvednout zadek a začít se hýbat, najít si správný důvod proč, proč vyjít ze své komfortní zóny a vydržet nějakou tu bolest. Další důležitou částí je strava, zde Zuzka vysvětluje, jaké živiny jsou pro naše tělo důležité, jak bychom měli správně jíst a také pít. Za touto částí, která je mimochodem základním pilířem úspěchu, najdeme recepty. Jídla jsou zde velice rozmanitá, najdeme zde jak recept na pekanový chléb, tak i na opékaného lososa či flank steak s čekankovým salátem. Samozřejmostí jsou i různé rady ohledně stravování, např. jak jíst zdravě na večírcích.

„Dejte mi 15 minut denně a já vám dám tělo jedna báseň.“
Nyní se dostáváme k té nejvíce očekávané části a to je cvičení. Zuzka razí svou filozofii - cvičte rychle a tvrdě a také podle toho vypadají jednotlivé cviky, kterých je tam kolem 50. Každý cvik je podrobně popsán a ukázán na obrázku, u některých těžších cviků jsou zde nabídnuty i jejich modifikace. Když si osvojíte jednotlivé cviky, můžete se vrhnout na předepsaný 30 denní cvičební plán, který je samozřejmě také podrobně popsán na každý den. Tím jsme v knize u konce a teď je na každém z nás, jak se se získanými informacemi popereme a jak s nimi naložíme. Zuzky cvičení je náročné, tudíž když nebudete první dny stíhat či budete rozbolavělí a naštvaní, nezoufejte a věřte, že za pár týdnů se to zlepší a budete mít sakra dobrý pocit.

Kniha se mi stala každodenním společníkem, ne jenom, že v ní najdu spousty nových informací ohledně cvičení a stravy, ale také je motivací, která je každý den potřeba. Jsou dny, kdy je člověk unavený a nic se mu nechce, ale musíme si uvědomit, že to co děláme, děláme pouze a jenom pro sebe. A najít si za celý den 15 až 20 minut času na to dát si pořádně do těla není takový problém. Jde o to pouze a jenom chtít.

Fit za 15 minut denně Fit za 15 minut denně Zuzka Light

Dejte mi 15 minut, a já vám dám tělo jedna báseň.“ Zuzka Light, česká rodačka, která se proslavila po celém světě svými cvičebními videi na internetu a stala se fitness ikonou, přichází s první knihou. Představuje v ní ucelený cvi... více