Buď a nebo

recenze

Divergence (2012) / Rebel
Divergence

Chikago jako jediné zachráněné město je rozděleno do pěti frakcí. Neohrožění. Sečtělý. Mírumilovný. Upřímní. Odevzdání.
Tris Prior je v rodině odevzdaných a je jí šestnáct a nastal čas aby si zvolila do jaké frakce chce jít. Měla těžké rozhodování, protože při talentové zkoušce se ukázalo že zapadá do více než jedné frakce a tím pádem je divergentní. Na obřadu volby si vybrala neohrožění. Když poté skočila že střechy a spadla do záchrané sítě uviděla instruktora novàčku Čtyřku ( Tobiase Eatona) do kterého se zamilovala. Tris jednou někdo přepadl u jámy a chtěl jí schodit byl to právě Čtyřka kdo jí pomohl. Další den se postavil spolu s Tris jeho největším obavám a tím ho Tris začala milovat ještě víc. Čtyřka měl čtyři strachy a tak si Tris uvědomila proč se tak jmenuje. Když pak za ním přišla tak se začali líbat. Končí to tak že se z nich stanou uprchlíci. Podle mě se mi kniha líbila že všech mých dosut přečtených knih úplně nejvíce a nikdy bych ji už z ruky nedala a proto všem vřele doporučují, protože v této knize je akce, romantik a sci-fi v jednom co se jen tak nevidí. ☺

Lenka.Vílka
13.08.2015

Chikago? Spoilery? Stilistika? WTF? A po tom pění ód jedna hvězda? Jsem zmatená...ale jdu dál...

Marthas
12.08.2015

Když jsem já začínala psát recenze, psala jsem to do blogů, teď se to prý nesmí, tak co se divíme, i když někteří to zdařile porušují, to mi věřte...

Tohle a to vidím i já není recenze, maximálně takový chabý pokus, pokud se za to dá považovat:(

Lector
12.08.2015

»Koka & Naias: Neplýtvejte silami. Toto nemá být recenze, to je jen něčí recese. Je to jeden z těch případů, který se skutečnou DK nemá co dělat... DK začíná být trollů ráj. :-(

Koka
11.08.2015

Rebelko, jen co ses zaregistrovala na DK, a hned toto?!

Naias
11.08.2015

Recenzia by rozhodne nemala obsahovať spoilery. A tiež by mala obsahovať kritiku dostatkov a nedostatkov, nielen opis deja (hlavne nie koniec!) a konštatovanie, že sa ti kniha páčila. Tiež by bolo dobre opraviť preklepy ako „Neohrožění“ „Odevzdání“, „že střechy“ a pod., opraviť pravopis „dosut“, „schodit“, atď a doplniť chýbajúce čiarky.
Okrem toho ma mätie tá jedna hviezdička, čiže 20 %, nie je to trochu málo pre knihu, ktorá ťa tak nadchla?