Bláhoví snílci

recenze

Bláhoví snílci (2023) 4 z 5 / renulka16
Bláhoví snílci

Bláhoví snílci je kniha, která si mě získala a já si celý příběh i hlavní hrdiny zamilovala.
Kdo má rád Anglii a obzvláště třicátá léta 20. století, určitě si knihu oblíbíte stejně jako já. Svým způsobem mi připomínala Bridgetenovi.

Autorka dokázala vytvořit jednoduch, přesto velmi poutavý styl psaní, během kterého nelze knihu odložit a vy musíte prostě pokračovat dál.

Hlavní hrdinové, Elizabeth a Alexander. Oba z jiných poměrů, přesto stejní. Oběma rodiče předurčili své drahé polovičky a přesně vědí, co je pro jejich děti nejlepší, samozřejmě.
Elizabeth jsem si oblíbila. Oceňuji její odvahu a že se nebála prosadit si studium umění, o které tolik stála. Také její přátelé s kterými se díky studiu seznámila byli naprosto skvělí a trochu mi to připomínalo partu ze seriálu Zlatá labuť.

Zkrátka a jednoduše - neváhejte a přečtěte si tento výborný historický román.

Bláhoví snílci Bláhoví snílci Olivia Horrox

Anglie, třicátá léta 20. století. Elizabeth má talent a sní o studiu na umělecké škole. Rodiče si ale její budoucnost představují po boku bohatého Charlese Bonhama v roli oddané manželky. Elizabeth proto rodičům slíbí, že když jí ... více