Zirvith Zirvith komentáře u knih

Jak změnit svoji karmu Jak změnit svoji karmu El' Tat (p)

Celkem zajímavá kniha, jedna z těch lepších na tohle téma. Je v ní spousta zajímavých informací :)

18.02.2023 4 z 5

Návraty Návraty Jan Lipšanský

Hned první povídka katastrofa. Opravdu nevím, jestli ji psal cizinec nebo negramot či zda byla schválně napsaná tak, aby odradila od čtení celé knihy. Ale tohle rozhodně není povídka, která by měla být vydávána knižně. Vážně nejsem na tyhle slohový hlavolamy. Až v průběhu čtení mi teprve došlo, že název povídky Trocki má být vlastně hrad Trosky...
Pak snad nejdelší povídka (Slepí nezabloudí) byla zároveň i nejnudnější a vlastně mi ani nijak nedávala smysl. Byla prostě divná.
Většina těchto povídek působí dost amatérsky. Mezi ty lepší patří třeba Vrány, ale zaujaly mě částečně i Ztráty a nálezy a taky konec Závěrečného pozdravu. Asi nemá smysl rozebírat každou povídku zvlášť. Spousta jich byla taková nijaká, víceméně o ničem.

27.01.2023 2 z 5

Spiknutí Grálu Spiknutí Grálu Lynn Sholes

Zajímavá kniha. Hlavně téma se mi hodně líbilo. Ze začátku se to četlo hezky, potom to začalo trošku nudit a konec už jsem zvládla rychle. Celkově se mi kniha docela líbila.

21.01.2023 3 z 5

Ostrov draků Ostrov draků František Běhounek

Kniha se nečetla moc dobře, mě teda spíše nudila. Četla jsem ji jen kvůli Výzvě, jinak docela nezáživná.

30.12.2022 2 z 5

Cesty duší Cesty duší Michael Newton

V knize jsou sice zajímavé informace, ale nečetla se úplně nejlíp a také je poněkud složitější. Znám lepší knihy na tohle téma.

18.10.2022 3 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Javier Moro

Číst tuhle knihu bylo docela utrpení. Téma je sice zajímavé, nejvíc mě zlákalo prostředí - lodě, moře, dobrodružství, 18.-19. století. Ale netušila jsem, že celá kniha bude podrobně popisovat jakousi očkovací expedici, o níž jsem v životě neslyšela. Celé je to jen o očkování. Takže knihu jsem četla víc jak měsíc a ne a ne ji dočíst. Minimálně do poloviny byla extrémně nudná, ale v poslední čtvrtině se naštěstí četla už o něco lépe. Každopádně obdivuju, jak někdo dokázal tak podrobně sepsat příběh celé expedice, a zároveň jsem ráda, že jsem se dozvěděla i něco nového z historie. Ale nejvíc se mi na knize líbila obálka.

08.10.2022 3 z 5

S horoskopem do postele S horoskopem do postele Vladimír Kubeš

Kniha, ve které se akorát tak dočtu, jakou postel vybrat určitým znamením. Takže knihu bych doporučila těm, kteří si chtějí koupit novou postel a nemohou se rozhodnout, jakou vybrat. Ale aspoň ta charakteristika znamení je celkem zajímavá :)

02.09.2022 3 z 5

Poselství run Poselství run Renata Herber

O runy jsem se nikdy nezajímala, tyhle severské kultury a mytologie mě totiž nějak neberou, ale když už jsem se dostala k týhle knize, tak jsem ji přečetla a s runami se seznámila. V knize je hezký a stručný popis run i výkladu, dobře se to četlo.

02.08.2022 4 z 5

Paměti Pařížských katů Paměti Pařížských katů Charles Henri Sanson

Knihu jsem si koupila, protože mě tohle téma vždycky hrozně zajímalo. A to nejen kati, popravy a mučení, ale také francouzská historie a hlavně období VFR. Ovšem musím uznat, že kniha byla poněkud nudná a dost obtížně se četla. Proto mi zabralo asi pět měsíců, než jsem se dobrala konce. Ale období revoluce jsem si docela užila. Dozvěděla jsem se tam věci, které jsem ani netušila. Doteď jsem neměla představu, kolik desítek lidí bylo za den popraveno. A pak si někdo může stěžovat, že v mé povídce se lidi popravují jak na běžícím páse :)

26.07.2022 3 z 5

Zamilovanost jako duchovní zkušenost Zamilovanost jako duchovní zkušenost Pavel Hofírek

Celkem zajímavá kniha, která vlastně poukazuje hlavně na to, že pokud je někdo, kdo žije v manželství, zamilovaný do někoho jiného, tak rozhodně nepřichází v úvahu ani rozvod, ale hlavně ani nevěra. Co jiného taky čekat od knihy, která je určena věřícím a psaná farářem. Ovšem autor má víceméně pravdu, kdysi bych byla stejného názoru, dříve jsem také neuznávala rozvody ani nevěru. Původně jsem si však myslela, že kniha bude podporovat nezávazný vztah v té zamilovanosti (čili v nevěře), a ne zakazovat nevěru. Ale zůstat pouze zamilovaný, aniž by z toho bylo nějaké sblížení? Tenhle názor s autorem nesdílím. Ovšem záleží taky na tom, jaké city člověk má k partnerovi.
Kdybych někoho měla a byla zamilovaná do někoho jiného a zároveň bych věřila tomu, že ta zamilovanost je jen dočasná, tak ji vážně tolik řešit nebudu. Ale podle mě je docela blbost tvrdit, že každá zamilovanost vždycky přejde. Jsem přesvědčená, že mě nepřejde nikdy, a to ani v případě, že bych s tím člověkem mohla být. A to jsem zamilovaná už pět let a rozhodně ne míň, spíš čím dál víc. Samozřejmě vím jaký je, a i když mě často dokáže vytočit, tak se mé city rozhodně nemění. Navíc ve srovnání s předchozími zamilovanostmi je tohle něco zcela úplně jiného. Tady si jsem jistá tím, že to tak zůstane napořád. Ale zase - kdybych žila v manželství s někým, s kým vlastně být nechci, tak bych se takové manželství rozhodně nesnažila udržet si za každou cenu.

26.07.2022 3 z 5

Tajemství ženy Štíra Tajemství ženy Štíra Caroline DeClair

Zajímavá kniha. Pořídila jsem si ji právě kvůli tomu, že jsem také Štír a zajímalo mě, jaký bude příběh v této knize. A opravdu, s Fernandou toho máme hodně společného. Navíc její ascendent je v Rybách, můj ve Štíru, takže i v tomhle je určitá podobnost. Také se mi líbí informace k astrologii v závěru knihy. Jenom nevím, co se stalo s dalšími knihami z této série, o kterých se v knize píše, ale o dalších dílech vůbec nic nevím.

17.07.2022 3 z 5

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu 37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu Stephanie Arnold

Kniha byla o dost lepší, než jsem čekala. Hrozně čtivá a napínavá od začátku do konce. Jen to poděkování bylo na mě až moc dlouhé :)
Akorát mě tedy kniha utvrzuje v názoru, že bude lepší se jakémukoliv porodu raději vyhnout. Ale Stephin příběh je hezký, i ta regresní terapie je dobře popsaná.

30.05.2022 4 z 5

21 dní k pochopení vašich minulých životů 21 dní k pochopení vašich minulých životů Denise Linn

S touto knihou jsem čekala na prvního, abych ji mohla číst každý den jednu kapitolu a aby se mi ty dny dobře počítaly :)
Kniha je docela zajímavá a dává užitečné informace. Tak ráda bych se dostala i ke svým minulým životům, ale bohužel já si nedokážu vůbec nic vybavit a k tomu mi nepomůže evidentně ani žádná kniha :( Ale dobře se to četlo.

21.05.2022 4 z 5

Plán vaší duše v lásce a vztazích Plán vaší duše v lásce a vztazích Robert Schwartz

Já naprosto miluju knihy tohoto autora. Každá jeho kniha je úplně skvělá. Jenom tahle mi přijde bohužel o dost kratší než ty minulé. V té předchozí psal o tom, že v jeho plánu je napsání celé řady těchto knih. Takže když jsem se dozvěděla o vydání této další knihy, byla jsem sice nadšená, ale zároveň si říkám, že pokud bude tyhle knihy vydávat zhruba jednou za deset let, tak jich asi moc nenapíše...
Témata v této knize jsou pro mě hodně zajímavá. Ihned mě zaujalo téma nevěry a života bez vztahu. Doufala jsem, že se dozvím věci, které potřebuju.
Témata impotence a celibátu jsou taky docela zajímavá, jen třetí téma ohledně výchovy dítěte mi do toho příliš nezapadá. Je sice taky zajímavé, nicméně by se dalo vymyslet spoustu jiných zajímavějších témat, která by do knihy zapadla lépe, jako třeba vztah se ženatým nebo beznadějná a věčná zamilovanost či celoživotní samota.
U kapitoly života bez vztahu jsem čekala, že to bude příběh někoho, kdo nikdy nezažil žádný vztah a ne příběh člověka, který prožil dokonce dvě manželství, i když krátce. Víc bych tedy uvítala případ bez žádného vztahu, ale i tenhle byl samozřejmě také zajímavý a poučný.
Taktéž u kapitoly o celibátu bych čekala, že se bude jednat o celoživotní celibát a ne jen o celibátní manželství.. Ale co už. V jednotlivých kapitolách si každý najde něco, co bude pro něj důležité.
Je škoda, že sama se nedokážu dostat k minulým životům, ať už ke svým nebo k životům jiných lidí. To bych pak také začala psát podobné knihy se spoustou zajímavých témat. Anebo škoda že jsou autor i ta jeho média cizinci, protože nevím o nikom u nás, kdo by se dokázal napojit přímo na plánovací sezení a rozhovory duší (nebo aspoň nabízel tyto služby), což mě tato možnost velice fascinuje a zajímá.

18.05.2022 5 z 5

Karma a osud Karma a osud Vladislav Savenko

Docela malá knížečka, která je na přečtení sice zajímavá, je v ní pár zajímavých kapitol a poznatků, ale zároveň jsou v ní i celkem nudné části.

07.05.2022 3 z 5

Živoucí kruh Živoucí kruh Jan Bílý

Knihu jsem přečetla sice snadno, protože byla krátká, ale spíše mě nudila a moc nebavila. Čekala jsem od ní něco jiného (asi jsem nečekala, že bude víceméně celá o čase), avšak na přečtení (a dozvědění se něčeho nového) může být fajn.

07.04.2022 2 z 5

Osudový partner aneb Proč nám přichází do života Osudový partner aneb Proč nám přichází do života Zdenka Blechová

Docela zajímavá kniha se spoustou užitečných informací a názorů, ačkoliv se neztotožňuji úplně se všemi. A akorát po přečtení začínám mít dojem, že já nejspíš všechno umím, protože se nemám od koho co učit.

14.03.2022 3 z 5

Keltský kříž Keltský kříž Jason Dark (p)

Celkem příjemný díl, dobře se četl. Jen ten konec mohl být více rozvinutý a ukončený.

11.03.2022 4 z 5

Hovor duše s tělem Hovor duše s tělem Reinhard Stengel

Krátká a snadno čtená knížečka. Zajímavé informace i cvičení.

12.02.2022 3 z 5

Žádná setkání nejsou náhodná Žádná setkání nejsou náhodná Kay Pollak

Krátká a stručná kniha. Jenom takové shrnutí toho, co znám už z jiných knih. Pro začátečníka asi ideální, žádné podrobné vysvětlování :) Přečteno vcelku snadno a rychle.

23.01.2022 3 z 5