Zemiakol Zemiakol komentáře u knih

Cujo Cujo Stephen King

Poměrně drsný příběh, ale to jsem od Cuja očekával. V knize se neobjevuje vůbec žádné nadpřirozeno, i přesto se jedná o skvělý horor. Strach a hrůzu nemusí představovat jen duchové a démoni... Doporučuji k přečtení.

10.09.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Naprostá klasika, kterou by si měl přečíst každý milovník sci-fi žánru. V některých částech jsem se maličko nudil, ale jinak velmi dobrý příběh.

Misery Misery Stephen King

Úžasný příběh, co dodat. Snad jen, že čím více knih od Kinga jsem už přečetl, tím víc mě baví.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

První kniha od Kinga, kterou jsem přečetl. Pokud si chcete přečíst kvalitní hororové povídky, najdete je právě tady. Nejlepší Kostlivec, Na dobrou noc a Náklaďáky.

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Krásně napsané. Čteno v rámci maturity, byla to dobrá volba. Oddechové čtení, u kterého se člověk i trochu zasměje.

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nádherné dílo. Rita Hayworthová za mě jeden z nejlepších příběhů, co jsem kdy četl, to samé platí pro Tělo. Stephen King touto knihou dokazuje, že umí psát i jiné žánry než horor... Doporučuji k přečtení.

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Na básně moc nejsem, ale tohle bylo pěkné.

Carrie Carrie Stephen King

Skvělý příběh, moc hezky se četl. Carrie byla takový rozjezd před nejlepšími knihami S. Kinga.

08.09.2019 4 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Parádní sbírka hororů. Doporučuji k přečtení všem příznivcům strachu a hrůzy. Tak jako každá sbírka, má i tahle silnější i slabší povídky. Povídky jako Malý vrah, Byl to démon, Letní hosté nebo Specialita šéfkuchaře jsou špička žánru a přečetl jsem si je několikrát.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Detektivky moc nemusím, ale tahle byla skvělá. Dobře propracovaný a čtivý příběh. Přečteno v rámci maturity a ostatním mohu jen doporučit.

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Sbírka obsahuje několik velmi vydařených hororů (Výpověď Randolpha Cartera nebo Obrázek v domě), ostatní nehororové povídky takový průměr. I tak velmi slibný začátek putování s panem Lovecraftem.

08.09.2019 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Skvělý příběh, skvělá atmosféra, skvělé popisy postav. Žádný jiný upírský příběh mě nebavil tolik, jako Prokletí Salemu. Doporučuji k přečtení.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krátký a zajímavý příběh. Ideální na maturitu.

14.09.2019 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Další ze skvělých děl od Stephena Kinga. Zajímavý nápad s experimentem na mladých lidech. Jako vždy super popisy jednotlivých postav a jejich problémů z minulosti. Těším se, až budu číst další knihu od tohoto báječného autora.

12.09.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Zábavné čtení plné humoru. Česká klasika, která podle mě zklame opravdu jen málokoho.

11.09.2019 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Rozmarné léto mě ničím zvlášť nezaujalo, spisovatelův styl psaní mi úplně nesedí. Čteno v rámci maturity, znovu už bych si to nevybral.

10.09.2019 3 z 5

Říjnová země Říjnová země Ray Bradbury (p)

Ray Bradbury mi opět dokázal, že byl mistr v psaní povídek. Povídky jako Vítr, Malý vrah, Kostra nebo Zástup jsou jedny z nejlepších hororových povídek všech dob. Skvělá sbírka, doporučuji k přečtení.

Labyrint smrti Labyrint smrti Ian Livingstone

Jeden z nejlepších gamebooků celé série. Obtížnost 9/10, skvěle vymyšlený příběh, každý odkaz obsahuje něco zajímavého.

11.09.2019 4 z 5

Snící drahokamy Snící drahokamy Theodore Sturgeon

Zajímavé dílko, ke kterému se jednou budu asi muset vrátit, abych ho celé pochopil.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Snad nejznámnější česká poezie mě moc neoslovila. Holt není to můj šálek kávy.