Zdenk@ Zdenk@ komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nevím proč, ale doposud jsem se knihám od A. Christie vyhýbala, proto jsem ráda, že jsem po ní v rámci čtenářské výzvy sáhla a nelituji. Kniha se čte sama, napínavý děj Vás nepustí do samého konce. Zápletka jak se říká "manifik". Určitě to není moje poslední přečtená kniha od autorky.

06.10.2020 5 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Fotbal tu hraje jasnej prim, ale i ti kteří k fotbalu netíhnou by k němu mohli najít cestu přes tento román.
Musím ale říct, že do čtvrtiny knihy jsem nevěděla proč má tak kladné hodnocení, nějak jsem se nemohla začíst, ty zdlouhavé myšlenky Sal byly někdy až moc rušivé, ale naštěstí se to postupně zlepšovalo a jsem ráda, že jsem knihu nakonec dočetla.
Budujíci vztah mezi hlavními postavami je krásně rozvinout. Sal a Kulti jsou jako rub a líc a to jejich špičkování prostě nemá chybu, nejde si je nezamilovat a k tomu je vše hezky zasazené do prostředí fotbalu. Vtipně zbarvených momentů v knize je dost a konec je jasná červená knihovna, prostě román se vším všudy.
Nicméně za to všudypřítomné "kadí" musela jedna hvězda dolů.

04.06.2020 4 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Kniha mě zaujala díky anotaci, ale co z toho nakonec vzešlo jsem teda nečekala. Nečekala jsem, že budu tak rozpolcená... podle mě to byl i autoričin záměr?! Absurdnost, drsnost, zvrhlost a špetka originality tomuto dílu nechybí.
Co se týká hlavní postavy Madi tak ta se mi ze začátku líbila, vypadala jako člověk, který Vás zničí, když si s ní budete hrát, no opak je pravdou postupně se z ní stávala naivní blbka co si vše nechává líbit a chová se tak jak se chová, to co by ji mělo v hlavě spustit alarm ji nechává klidnou a na druhou stranu kde jakou maličkost až moc řeší.
I přesto, že děj knihy má své mouchy, je tam plno nevychytaných okamžiků, který matou a nedávají smysl mě svět elitního klubu králů zaujal, má hodně velký dějový potenciál i do dalších knih - takže ano, mám v plánu tuto sérii přečíst a už se nemohu dočkat čím mě autorka v dalších knihách překvapí a jaká tajemství odhalí nebo je ještě více prohloubí.

08.05.2020 4 z 5