Zdeniczka Online Zdeniczka komentáře u knih

Tanečnice z Veselého mlýna Tanečnice z Veselého mlýna Georges Simenon

Moje první maigretovka, vlastně kvůli Čtenářské výzvě. Nebylo těžké něco najít, v knihovně u rodičů je spoustu starých vydání Maigreta, Poirota, Holmese apod. Děj je poměrně nadčasový, takže na hodnotě určitě neztrácí ani dnes. Maigretův nástup byl skvělý. Určitě zase brzy po nějakém příběhu s ním sáhnu. :)

11.06.2020 4 z 5

Dějiny vzdělávání od antiky po Komenského Dějiny vzdělávání od antiky po Komenského Tereza Vacínová

V životě jsem nečetla hůř napsanou knihu! Tolik pravopisných chyb, komolených jmen, vět, co nedávají smysl. Možná někdy dočtu, ale nejsem si tedy jistá, tohle se fakt nedá. Mrzí mě to o to víc, že je to publikace odborná, kde by se to stát nemělo. :(

16.02.2020

Život se stromy Život se stromy Václav Větvička

Stromy. Symboly dlouhověkosti a moudrosti. Dozvíte se o nich snad vše. Jejich význam v přírodě, krajině i životě nás všech. Symbolika, citové vztahy stromů, památné stromy... Velmi zajímavá a bezpochyby poučná kniha z pera našich předních odborníků, doplněná fotografiemi a pěknými černobílými kresbami. Je velmi milé mít doma publikaci, na níž pracoval i náš sokolovský odborník Jaroslav Michálek. Jedním z výtvarníků černobílých kreseb byl i jeho tchán Vladimír Lepš. Kniha, kterou určitě musíte mít doma. :)

16.06.2019 5 z 5

Cesta do hlubin kantorovy duše Cesta do hlubin kantorovy duše Miloš Hoznauer

Když jsem si nedávno vybírala nějakou odbornou literaturu do školy, narazila jsem i na tuto knihu. Zaujal mě jak samotný název, tak popisek. Češtinu miluji a ve škole pracuji, takže vzpomínky známého pražského češtináře na učitelskou kariéru by mohly být zajímavé.
A vskutku byly. Ohlédnutí za celou kariérou, netradiční výuka, boj s režimem či normalizací, které obzvláště na literatuře napáchaly spoustu škod. Čtení příjemné, lidské, vtipné a zajímavé. Určitě doporučuji. :)

16.06.2019 5 z 5

Bez přetvářky Bez přetvářky Rod Jackson-Paris

Četla jsem už kdysi dávno na střední, což už bude přes dvacet let. Kniha se mi líbila a umím si představit, jaký stres to může pro dotčené jedince znamenat. Hned se mi vybaví kamarád, který nám po letech totálně vynervovaný se zpocenýma rukama stydlivě sdělil, že je gay. A naše reakce? No a? My jsme si to stejně mysleli. :) Kvalita člověka přece nespočívá v jeho orientaci...

12.06.2020 4 z 5

Lidské tělo Lidské tělo Robin Král

Ačkoli máme doma albi knížek několik, tahle u nás "jede" nejčastěji. Až to někdy dospělákovi jde na nervy, když se děti dlouhé minuty baví třeba posloucháním prdění. Tyhle knihy se fakt povedly, děti opravdu zajímají a umí se jimi opakovaně na delší dobu zabavit. :)

12.06.2020 5 z 5

Buďte jako kočka Buďte jako kočka Alison Davies

Milá knížka s roztomilými kresbičkami, která nás vede k tomu, jak si vzít příklad z koček a jejich přístupu k životu. Máte-li kočku doma, máte ke knížce rovnou živé názorné ukázky. :)

Bylo-nebylo Bylo-nebylo Václav Němec

Útlá knížečka vydaná naším sokolovským muzeem rok před revolucí. Jsem ráda, že máme tento kousek v knihovně, vydáno bylo poměrně málo kusů. Přestože stránek není moc, příběhů a pověstí ze Sokolova i okolí v ní najdeme dost, nechybí ani spousta milých kresbiček. :)

11.06.2020 4 z 5

U prvního dílu jsem se kolikrát dost nasmála, druhý vnímám jako už malinko slabší, leckdy přehnaný. Ale pobavil také, to jo. Občas juknu i na ksichtknížku, kde jsou aktuální příspěvky, taky se zasměju. :)

11.06.2020 3 z 5

Čtyři naháči a pes Čtyři naháči a pes Gábor Mocsár

Tak po delší době opět kniha, do které se nedá začíst. Občas lehce vtipné, ale to věčné komentování okolo, co by autor měl, neměl apod., strašně ruší.

08.04.2020 1 z 5

Stínkovi je smutno Stínkovi je smutno Ella Moonheart

Další milý příběh o Míně, která tentokrát pomáhá osamělému černému kocourkovi Stínkovi. No, vlastně ne jen jemu. :)

03.04.2020 5 z 5

Malá Misty se bojí Malá Misty se bojí Ella Moonheart

Když máte doma Mínu, která miluje kočky, tak prostě nemůžete tuto sérii opomenout. :)
Mína miluje kočky, umí se v ni sama proměnit a pomáhá všem, kdo to potřebují. Milé čtení třeba zrovna před spaním :)

03.04.2020 5 z 5

Příběhy víly Březinky Příběhy víly Březinky Lenka Vydrová

Výborná kniha plná milého i poučného vyprávění. Snažíme se vést děti lásce k přírodě i všemu živému a knihy jako tato nám v tom pomáhají. Spolu s dětmi vřele doporučuji. :)

09.02.2019 5 z 5

Lety a pády Lety a pády Vladimír Renčín

Skvělá kniha, kterou jsem mnohokrát jako dítě vytáhla z knihovny rodičů, a pročítala. Renčínův humor mám tak nějak v krvi. A je v mnoha případech nadčasový. Prostě dokonalost sama. :)

09.02.2019 5 z 5

Prázdniny u babičky Prázdniny u babičky Edith Unnerstad

Další z knížek mého dětství, která v knihovně čeká, až má dítka trochu povyrostou, aby si ji mohla přečíst také. Krásné vyprávění s milými obrázky Heleny Zmatlíkové. Plný počet hvězdiček.

05.02.2019 5 z 5

Timur a jeho parta Timur a jeho parta Arkadij Gajdar (p)

Další z knih, kterou jsme ve škole měli jako povinnou literaturu. Ani nevím, odkud se vzala a proč, ale máme ji i doma. Zřejmě jsem ji dostala coby dítě. Možná, že si ji opět připomenu. :)

05.02.2019 4 z 5

Devět povídek Devět povídek J. D. Salinger (p)

Tuhle knihu jsem si koupila už někdy v r. 2005. Kdysi jsem ji i začala číst, ale nedočetla. Rozhodla jsem se tedy na ni vrhnout teď, o nějakých x (možná i moudřejších) let později. No, zanechalo to ve mně takový nemastný neslaný dojem, hlavně spíš prokouřený, protože cigaretový odér se line celou sbírkou. Některé povídky jsou lepší, některé horší. Nejvíc mě zaujala asi ta první a ta poslední. Celkově mám ale takový neuspokojený čtenářský pocit, tak jdu juknout po něčem, čím si spravím chuť. :)

05.02.2019 3 z 5