yellow yellow komentáře u knih

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Autorův styl mě absolutně nenadchl, příliš mě nezaujal ani příběh, který byl absolutně nereálný. Kdysi jsem však dělala v Anglii v hotelu, který měl podobnou klientelu. Knížka tedy ve mně vyvolala vzpomínky na časy dávno minulé a na některé z pravidelných hostů.

13.06.2021 2 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Pro mě to byl velmi čtivý příběh. Na rozuzlení zápletky jsem se těšila už od prvního dílu série, takže jsem si druhý díl ani moc neužila a těšila se hlavně na třetí. Jen ten konec mi přišel takový nedotažený. Některé otázky zůstaly nezodpovězeny, takže doufám, že ještě bude navazovat nějaké pokračování, ve kterém dostanu zbývající odpovědi

24.05.2021 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Musím říct, že na to, že jsem od knížky moc nečekala, tak jsem byla příjemně překvapená. Bylo to vtipné, dobře se to četlo a Adam byl skvělá postava. Trochu mi to kazila Olive, ale co se dá dělat.

20.07.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Bylo to tak trochu zklamání. Od autorky bych čekala něco lepšího. První část, kde si jen psali, se mi překvapivě líbila víc, než když se potom setkali. Bohužel mi to celkově přišlo takové nijaké, takže i když se mi líbily hlavní postavy, tak mě knížka nic moc nenadchla.

22.05.2023 3 z 5

Cesty formana Šejtročka Cesty formana Šejtročka Václav Čtvrtek (p)

Dnes jsem Cesty formana Šejtročka dočítala dvouleté dceři a byla jsem překvapená, jak moc se jí líbily. Dokonce plakala, že nechce, aby byl konec a babičce nadšeně vykládala o koníkovi. Já si ráda připomněla dětství, i když některá slova mi dala zabrat i v dospělosti. Pana Čtvrtka rozhodně neopouštíme, hned jsme rozečetly vílu Amálku a jakmile ji najdeme (někomu jsme ji půjčili), tak se chystáme i na Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni, mou oblíbenou.

19.04.2023 5 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Oddělení Q už není tím, čím bývalo. Příběh byl sice zajímavý a mělo to spád, ale něco tomu chybělo. Nebo možná přebývalo. A za ten cliffhanger by autora patřilo kopnout do zadku.

17.01.2023 4 z 5

Táhlo se to. Asi to bylo hlavně tím, že jsem tuto knihu četla ihned po dočtení dílu o Kateřině Aragonské, takže jsem v rozmezí několika dní četla velkou část příběhu ze dvou POV. Anne Boleyn mi byla nesympatická již v předchozí knize a vyprávění z jejího úhlu pohledu jí moc sympatií nepřidalo. Spíš naopak.

23.08.2022 4 z 5

Nelze než obdivovat hrdost, odhodlání, víru a nezdolnost s jakými Kateřina Aragonská bojovala za práva svá a za práva své dcery, i přes všechny překážky a utrpení, které jí osud nachystal. Doopravdy nechápu, jak může její manželství s Jindřichem VIII. být označováno za šťastné. Ti, kteří ho tak označují, jsou v mých očích stejně zaslepeni jako královna, jejíž životní příběh kniha podrobně a barvitě popisuje. Autorka se drží faktů, a přesto je kniha lehce čitelná, jen chvílemi trochu zdlouhavá.

15.08.2022 4 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Autorův styl mě úplně nenadchl, ale i přesto mě příběh vtáhl a kniha se dobře četla. Postavy mi přišly neskutečně černobílé a myslím, že některé věci by se ve 12. století asi úplně takhle odehrát nemohly, ale i tak jsem si to užila.

22.06.2022 4 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Za mě opět skvělý díl se zamotanou zápletkou sahající hluboko do minulosti.

05.05.2022 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Od tohoto dílu jsem se nemohla odtrhnout. Pořád jsem doufala, že to nebude tak, jak to vypadalo. Ruth jako obvykle skvělá, chudák Beauvoir. :D

24.11.2021 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Tentokrát byl komisař nucen spolupracovat s ostatními a na jeho vyšetřování se to pozitivně podepsalo. Kniha se mi líbila více než předchozí díly, bylo skvělé, že autor tento příběh propojil s informacemi, které byly zmíněné již v předchozím díle. Oblast salin se mi moc líbila, hned jsem si vzpomněla na španělské saliny, které jsme před pár lety navštívili.

02.07.2021 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Taková relativně příjemná oddychovka. Komisař je jak už tomu bývá sólista a půlku vyšetřování stráví popíjením kávy. Zápletka nebyla příliš nečekaná, nebylo těžké odhalit, kdo za tím stál. A ty překlepy v knížce...

26.06.2021 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Zapata si drží dobrou úroveň. Dobře se čte, člověk se u toho i zasměje. Těším se na Dallase a Dianu!

09.11.2023 4 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Jedna z mých nejoblíbenějších, když jsem byla malá a musím říct, že i v dospělosti se mi líbí. Jednotlivé příběhy jsou milé, a i když v nich děti létají letadýlkem, tak jsou takové obyčejné. Jak kdyby to tak mělo být. Četla jsem ji dvouleté dceři, která si pak doma hrála na Káně.

28.03.2023 5 z 5

Brouk Pytlík Brouk Pytlík Ondřej Sekora

Můj favorit brouk Pytlík není, ale malé se jeho příběhy líbily. Mně to přišlo takové dost opakující se a tak trochu o ničem, ale dvouletá dcera vždy přišla, že chce číst Pytlíka. A ilustrace jsou na jedničku.

20.03.2023 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

V podstatě celou knížku jsem přemýšlela, jestli to autorka myslí vážně. Obě dvě hlavní postavy se chovaly neskutečně nedospěle, nekonzistentně a i když se je autorka snažila vykreslit jako soul mates, příliš se jí to nedařilo. Jedinou chemii jsem z nich cítila, když se poprvé potkali, pak už to bylo takové nucené. Příběh nebyl příliš originální, ale zato byl pořádně nastavovaný.

01.11.2022 2 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Kulti mě příjemně překvapil, takže jsem se po čase podívala po další knížce. Styl autorky mi sedí, slow burn mám ráda, takže opět příjemná oddechovka.

23.10.2022 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Nevím, proč se mi neuložil předchozí komentář... Kniha mě příjemně překvapila. Hlavně její jazyk. Po měsících věnovaných četbě převážně anglických textů věnovaných období alžbětinské a viktoriánské éry pro mě byl jazyk této knihy trochu jako živá voda. Hravý a barvitý.

11.10.2022 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Začátek byl takový roztahaný, téma seancí mě moc nenadchlo, ale celkově se mi knížka líbila. A ten konec a lá Hercule Poirot... Jen doufám, že příští díl už se nebude odehrávat v Three Pines.

13.11.2021 4 z 5