YakubiTeera YakubiTeera komentáře u knih

Stroj času Stroj času Herbert George Wells

Stroj času byla moje prakticky první sci-fi kniha, kterou jsem kdy přečetl. A velmi podpořila můj zájem o tuto tématiku.

Přece jen - kdo by nechtěl mít možnost změnit jakoukoliv špatnou událost v našich životech? Aby v našich životech bylo jen to hezké, příjemné? Ale dokázali byste žít tím, že současnost by už nikdy nebyla taková jaká je, že by třeba vaši milovaní nemohli žít, protože běh událostí by nedovolil ani jejich početí? A co kdyby jste omylem odstranili svoje předky?

22.04.2019 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Jako spoustu dalších, i mě nadchla obálka a chtěl jsem si knihu co nejdříve přečíst. Nicmeně co mi v ději dost vadilo, byly homofobní narážky, které se ale daly ignorovat, vzhledem k určité labilitě hlavní postavy (což je díky jeho dětství logické), nicméně to šlo napsat i lépe.

Prakticky jsem si více užil Metro 2033, které jsem přečetl během čtenářské krize, kdy jsem celkem dost uvažoval nad tím, že knihu odložím.

I když bych moc rád, více než 3* dát nemůžu.

02.01.2017 3 z 5

Základy BDSM pro začátečníky Základy BDSM pro začátečníky Michelle Fegatofi

Jak je tu psáno níže, kniha rozhodně není návod, jak BDSM provozovat ve stylu 50 odstínů šedi. Velmi oceňuji to, že autorka dává nahlédnout pod pokličku občas velmi uzavřené skupiny, která při dotazu zvenčí, jestli to je stejné jako ve filmu začíná vidět rudě. A jak tu bylo již napsáno, sub nemusí být vždy vyholený. Je to o osobních preferencích.

29.06.2021

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tohle byl snad jediný díl, který mi moc k srdci nepřirostl. Posledních cca 70 stran jsem si říkal, ať už je konec... Miluju celou tuhle sérii, ale prostě tohle podle mě bylo slabší... Navíc se mi nelíbilo, jak Willa zfetovali... ale to už patří k ději, kde bylo věnováno více prostoru Haltovi s Horácem a Evalyn... :)

06.01.2016 3 z 5