wee_n wee_n komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Já asi trošku nechápu to vysoké hodnocení. Kniha zdlouhavá, občas úplně zbytečné popisování situací, které s příběhem neměly nic společného a ke konci se radši ani nebudu vyjadřovat.
Těšila jsem se na nějaké rozuzlení a ve finále jsem knížku zaklapla dost otrávená. Žádná z postav mi k srdci nepřirostla a nakonec mi to vlastně bylo úplně jedno a už jsem to jen chtěla mít dočtené.

14.05.2021 3 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Kdyby šlo víc hvězdiček, dám rozhodně víc. Jak už tu bylo řečeno, i já se ze začátku bála smyšlených dialogů. Ve finále se ale nebylo vůbec čeho bát. Kniha je krásně napsaná, je čtivá, a rozhodně by měla být povinnou četbou. Na konci jsem se pár slzám neubránila, boj v kryptě byl hodně silný.

06.10.2018 5 z 5

Co se týče překladu a překlepů - jedním slovem děs. Skoro jako by to neprošlo rukou korektora.
Co se obsahu týče - bomba. Jakožto Potterhead a fanoušek Toma Feltona jsem o tohle nemohla přijít. Na chvilku mě to vrátilo zpátky do dob, kdy to všechno začalo. :)
Obsah byl vtipný i zajímavý. Příběh byl hodně čtivý a s každou kapitolou jsem chtěla vědět další zákulisní drby. :)

17.11.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Konec už mi přišel hodně překombinovaný, ale rozhodně stojí za přečtení. Shari prostě umí psát tak, že se neodtrhnete. :)

10.05.2021 4 z 5

Čtu hodně fanfikcí na téma Harry Potter, a to i z důvodu, že jsem fanouškem páru, který se nikdy nedal dohromady a nebyla ani ta nejmenší šance. Nicméně k Harry Potterovi a Prokletému dítěti - To jako vážně? Tohle je fanfikce sama o sobě, a to možná přeháním, protože internetové fanfikce alespoň za něco stojí. Nějak jsem nepochopila, proč tohle J.K. měla zapotřebí. Těžko z toho chtěla rejžovat peníze, kterých už má jak nas**** z předchozích dílů. Chápu, že odezva fanoušků na poslední díl byla taková, že jim chtěla ještě něco nabídnout, ale když už, mohla se více snažit. Naštěstí díky formě, kterou je to psané to bylo přečtené hned, ale dobrý pocit, jakobych se vrátila zpátky v čase do svých 11ti let, tam rozhodně nebyl. Vlastně ani nebím, za co dávám dvě hvězdičky. Možná prostě proto, protože je to Potter.

P.S. - SPOILER
Voldemort a Bellatrix? To je špatnej vtip. Jak říkám - Fanfikce. :)

11.11.2018 2 z 5

Krásná "jednohubka". Za hodinu přečtená, ale dojem to ve vás zanechá rozhodně hodně dlouho.

"Selžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli."

18.05.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Za mě o krapet lepší než Manželé odvedle. Autorka umí psát tak, že se knížka čte úplně sama. Člověk si v polovině vytvoří jisté teorie a ono je to nakonec úplně jinak. :)

09.05.2018 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Ve svých téměř třiceti letech nejsem úplně cílovka téhle knížky, ale i tak jsem měla chuť na nějakou přeslazenou YA romanci. A tu jsem dostala. Knížka mě bavila, postavy jsem si oblíbila okamžitě a člověk nemusel nad ničím přemýšlet.

19.05.2023 4 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Prvnímu dílu jsem dala 4 hvězdičky, tady tedy musím hvězdičku odebrat. Čekala jsem víc té ochranářské akce, jako tomu v Polib mě bylo u Ryana a Ivy, kdy Ryan byl opravdu bodyguard.
Nebylo to špatné, líbil se mi styl psaní, ale začátek byl vleklý, o rodině Silver jsme se nedozvěděli vůbec nic a já se přistihla, že nejvíc mě bavily části, kde se objevili Ryan, Ivy a Alex. :D

25.05.2023 3 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Pořádně mě knížka chytla až někdy v půlce, ale za to jsem jí pak dočetla rychlostí blesku a neskutečně mě celý vývoj událostí překvapil.

19.02.2020 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Ne..tohle vážně ne. Seriál je absolutní pecka, a já málokdy dávám přednost hrané verzi před knižní, ale tohle se vážně nepovedlo. Jsem ráda, že se Jason neřídí podle knihy a vzal si z ní jenom nápad. :)

01.02.2016 1 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Na 5 hvězdiček mi tam něco chybělo, ačkoliv přesně nedokážu určit, co to bylo. Každopádně námět super, forma psaní taky, a to i přesto, že jsem se toho ze začátku dost bála. Četla jsem po doporučení, a rozhodně mohu doporučit dál.

24.05.2018 4 z 5