warca warca komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Kniha byla spíš zklamáním.
Strašně depresivní. Chápu, že do takové situace se může dostat každý pár, ale v tomto příběhu se hlavní hrdinka naprosto zcvokla.
Ze čtení mi bylo smutno, úzko. Děj mě až tolik nepohltil.

Také moc nemusím střídání TEHDY a TEĎ, protože po chvíli přestanu číst TEHDY, přeskakuju a soustředím se pouze na přítomnost. Většinou mě nezajímá zpětný pohled. Škoda, že to nebylo psáno normálně chronologicky. Asi by mě příběh více chytl.

Trnula jsem, jak to skončí a upřímně? Potřebuji také jednou takového manžela...

08.03.2020 3 z 5

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Složité, nezáživné, ubíjející. Postavy byly vykreslené zajímavě, dějově ne tolik poutavé.

15.02.2020 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

Pro mě celkem nezáživné dílo. Trochu jsem se ztrácela v postavách. Výstižný popis marnosti života ruské venkovské šlechty. Ale číst to bylo stejně ubíjející jako například prokousat se Annou Kareninou.

15.02.2020 3 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Důmyslný satirický příběh, který patří mezi ruskou klasiku, jež by měl každý alespoň okrajově znát. Překvapivě mě čtení bavilo. Divila jsem se, že si Čičikovy podlézavosti a manipulace nikdo zpočátku nevšímá...
Gogol byl skutečně důmyslný spisovatel.

13.02.2020 4 z 5

Kapitánská dcerka Kapitánská dcerka Alexandr Sergejevič Puškin

Příběh byl poutavý, romantický. Literární perla a klasika. Velkou hloubku jsem v povídce však nenašla.

12.02.2020 4 z 5

Nachové plachty Nachové plachty Alexandr Grin (p)

Poutavý příběh, velmi naivní a sladký. Pohádkové jemné čtení.

08.02.2020 5 z 5

Romantické novely Romantické novely Alexandr Grin (p)

Pěkné procvičení. Jsem ráda za vysvětlivky, poznámky dole na stranách, člověk se něčemu alespoň přiučí.

08.02.2020 5 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Tuhle pohádku miloval hlavně můj bratr, ale přišla i chvíle, kdy jsem si ji vzala do ruky i já a také jsem světu Ferdy Mravence propadla.

12.01.2020 5 z 5

Američtí koně snů Američtí koně snů kolektiv autorů

Jako malá jsem milovala, když jsem si v ní listovala :).

12.01.2020 4 z 5

Letopisy Narnie (komplet) Letopisy Narnie (komplet) C. S. Lewis (p)

Tahle série mě provázala celé dětství. To tajemno, dobrodružství mě vždycky zcela pohltilo. Prožívala jsem s postavami každičký okamžik. Miluju!
Autor je opravdový mistr!

12.01.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Hodně pěkný příběh :).
Postavy mi byly sympatické a jejich těžkostí jsem litovala.
Místy byl napínavý a já čekala, jak to jen všechno skončí, přestože to bylo víc než jasné.

10.01.2020 5 z 5

Osudová náhoda Osudová náhoda S. H. Kolee

Celkem dobrý nápad. Čtivé zpracování. Ale v celku nic výjimečného... :)
Sotva si knihu budu zítra pamatovat. Ztratí se mezi ostatními klišé příběhy.

09.01.2020 2 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Příběh s tématem tak nějak na hraně jednomu velkému přeslazenému klišé. Při dobrém zpracování by se kniha stala i čtivou, jenže tady se to tak úplně nepovedlo. Jsem asi tak v polovině, ale dočítat se mi příběh už nechce. Postavy mi sympatické moc nejsou, rozhovory jsou ploché a rozhodně ne vtipné.
Hlavními hrdiny jsou přenádherné bytosti se spoustou bahna kolem sebe, které se ale přítomností toho druhého zázrakem rozplyne.
Potenciál to mělo, ale výsledek je plytký románek přitažený za vlasy.
Tomu odpovídá i hodnocení...

08.01.2020 2 z 5

Ruská středověká literatura Ruská středověká literatura kolektiv autorů

Skvělý a praktický soubor významných staroruských textů. Takhle je člověk má hezky po ruce.

13.12.2019 5 z 5

Svatí a hříšníci Svatí a hříšníci Michal Téra

Dobré zpracování. Klidně bych přidala více textů ze Staroruského období.

13.12.2019 4 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Příběh se mi líbil. Hlavně tedy první část plná předstírání, napětí, laškování.
Druhá polovina byla milá, ale ne tak zaživná.

03.12.2019 3 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Příběh nebyl špatný, ale zas tolik mě nenadchnul a nepohltil. Ne tolik jako první díl.

27.11.2019 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Wow...
Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a silně na mě zapůsobila.
První polovina byla lehká, vtipná, čtivá a oddechová...
A ta druhá mi naopak úplně dech sebrala.
Opravdu intenzivní čtení.
Doporučuji.
Spoiler!
Ryle mi byl celou dobu strašně sympatický. Mnohem víc než Atlas. Když se hlavní hrdinka rozhodovala, tajila jsem dech a přemýšlela, co bych udělala já. Tolik jsem Ryleovi chtěla dát další a další šanci, přitom, když se člověk zamyslí, udělal by pěknou pitomost.

23.11.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Pěkné oddechové čtení. Ne příliš komplikovaný romantický příběh. Hlavní postavy velmi sympatické. Ani jsem si neuvědomovala, že se v pozadí dál promítá děj knih Návrh a dalších dílů ze série.
Co k tomu říct? Neurazí, nijak zvlášť nenadchne.

23.11.2019 4 z 5

Povídky ze staré Rusi Povídky ze staré Rusi Světla Mathauserová

Čtu v rámci školy po částech. Historie je pěkně zpracovaná.

11.11.2019 5 z 5