vvikingg vvikingg komentáře u knih

Výroba uzenin, specialit a konserv Výroba uzenin, specialit a konserv Jaroslav Bezděk

poctivé uzenářské receptury z 1. republiky,uzené zboží, trvanlivé salámy,nářezové a ozdobné salámy, huspeniny aspiky,speciality,masové konzervy, saláty

Houby v kuchyních světa Houby v kuchyních světa Jiří Baier

Na rok 1981 výborná houbařská kuchařka, méně známé využití hub recepty ze 30 druhů hub, salát z jidášova ucha z kuchařky děláme doma už 25 let.

Houby v lese a kuchyni Houby v lese a kuchyni Jiří Baier

Skvělá houbařská kuchařka, rozmanitost použitých druhů, pěkné fotografie pokrmů a kresby hub, milovníkům houbových jídel doporučuji za mě plný počet hvězdiček

Velký pranostikon Velký pranostikon Zdeněk Vašků

tohle posbírat seřadit dalo práci ojedinělá kniha pranostik, lidových moudrostí našich předků, kteří se všímali přírody

Hřibovité houby Evropy Hřibovité houby Evropy Michal Mikšík

Nejrosáhejší monografie hřibovitých hub co u nás vyšla fotkami se podíleli naši mykogové i zahraniční ojedinělé dílo na našem trhu

Škola začínajícího houbaře Škola začínajícího houbaře Dalibor Marounek

rozděleno podle ročních období, stránky označeny i barevně, stručný popis , výstižné charakteristické znaky, kulinářsé využití, vzadu v knize naše nejjedovatější druhy, každý začínající houbař by měl mít ve své knihovně

Naše huby Naše huby Aurel Dermek

Na rok 1967 skvělý atlas, nádherně namalované vyobrazené druhy, v knize je uvedeno 182 druhů.

Houbařův průvodce Houbařův průvodce Robert Brinda

Knihu psal houbařský amatér, diletant, nepřesné informace, pověry ztráta času to přečíst celé

18.03.2021 1 z 5

Sbíráme holubinky Sbíráme holubinky Jiří Baier

Kniha o holubinkách navazuje na podobnou od stejných autorů - Sbíráme čirůvky kvalitní foto, popisy recepty doporučuji

Léčivé houby dříve a nyní Léčivé houby dříve a nyní Marta Semerdžieva

první kniha z roku 1986 o léčivých účincích hub u nás vydaná, paní M. Semerdžiava dokončila knihu sama J. Veselovský umřel v roce 1980, vědecko-populární monografie na tu dobu velmi nadčasová a skvěle zpracovaná

Co víme o houbách Co víme o houbách Jaroslav Klán

skvělá studnice informací pro toho kdo chce o houbách vědět trochu více,, za mě plný počet hvězdiček

17.03.2021 5 z 5

Seděla v hrobě moudrost? Seděla v hrobě moudrost? Ada Milerová

prvotina nejslavnějšího slovenského vykradeče hrobů, který se zaměřil na zajímavé zubní protézy a jeho snem založit dentistické muzeum zubních protéz, vylupoval hroby na Slovensku, Rakousku v Čechách, vlastní zubní protézy Brahmse, Strausse, trochu morbidní čtení ale zajímavé, množství barevných fotografii

Audacia contra Timororis Audacia contra Timororis Ondrej Jajcaj

nedávno byl o něm natočen i studentský film , slušný úlet Ondrej se kaje a veze do Vídně v pohřebním voze uloupené z hrobu zubní protézy Brahmse, Strausse

Holubinky Holubinky Josef Erhart

podařená kniha o holubinkách z roku 1984, perfektní popisy i klíč k určování, jen kvalita fotografii trochu pokulhává, kdo má hlubší zájem o holubinky , toho kniha potěší

Atlas holubinek Atlas holubinek Václav Melzer

na tehdejší dobu, atlas vydán v roce 1945, povedené dílo , výborné popisy autorovi barevné malby na 56 stranách , vlastně první obsáhlejší atlas o holubinkách , který u nás vyšel autor V. Melzer se dočkal i své holubinky, kterou popsal další český mykolog J. Zvára holubinka Melzerova - Russula melzeri (Zvara 1927)

08.03.2021 5 z 5

Prohrané války Jurije Běljajeva Prohrané války Jurije Běljajeva Pierre Sautreuil

Výborná kniha seznámení s válkou v Novorusku (Doněck, Luhansk), vzpomínky Juraje na divoká 90.léta, mafianské praktiky v politice, korupce v policii atd.,nakouknutí do ruské mentality obyčejného člověka,,důvěřuj tomu a tomu , protože jsi se s ním tuhle napil. Kniha není nudná dávám 5 hvězdiček

12.02.2021 5 z 5

Hudba, která si neříká KRAUTROCK Hudba, která si neříká KRAUTROCK Petr Ferenc

skvěle napsáno jako starší ročník jsem ocenil pohled na německé kapely Can, Amon Düül, Tangerine Dream, Ashra Tempel, Faust, Guru Guru, Klaus Schulze atd.

11.02.2021 5 z 5

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

skvělé počtení, autor si dělá srandu ze starých, zkostnatělých, pruských důstojníků a generálů, kteří nepochopily druhou světovou válku a vývoj v poválečném Německu

11.02.2021 4 z 5

Spálená země Spálená země Paul Carell

od bitvy pod Moskvou následoval ústup, skvělá kniha jako od autora Operace Barbarossa

11.02.2021 5 z 5

Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Tajemství a hříchy rytířů templářského řádu Jaroslav Šedivý

Velmi podrobně až detailně zpracováno, mnoho nových informací o tomto tajemném řádu

11.02.2021 4 z 5