vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Pro mě zatím nejlepší z autorových knih.

01.03.2020 5 z 5

Meyrovo sklo - Kam před Rudou armádou schováte svůj poklad? Meyrovo sklo - Kam před Rudou armádou schováte svůj poklad? Martin Sichinger

Od každého něco, trocha reality, trocha smyšleného. Bohužel i trocha chyb. Korektor si mohl dát víc práce. Pro domácí (tedy i mě) - přiblížení známých míst, pro ostatní zajímavý děj.

17.11.2019 3 z 5

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

Né moc zdařilé nahuštění jinak výborných příběhů. Pan Švandrlík věděl, proč je vydávat pozvolna, v několika knížkách. Humor i horor se má dávkovat po kapkách.

24.07.2019 3 z 5

Černí baroni těsně před kremací Černí baroni těsně před kremací Miloslav Švandrlík

Odpočinek při Černých baronech, přes to, že zestárli.

15.05.2019 5 z 5

Šumavská toulání - Krajinou Zlaté stezky Šumavská toulání - Krajinou Zlaté stezky Jaroslav Pulkrábek

O mé rodné Šumavě a lidech.

27.03.2019 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Po čem muži touží, o čem přemýšlejí a jací vlastně jsme. A tak trochu o tom,jak se píše román.

16.03.2019 4 z 5

Náš dědek Josef Náš dědek Josef Jaroslav Matějka

Klidné čtení

15.03.2019 3 z 5

Závěry dlouhých románů se stále nedaří. Jinak bezvadně zpracované husitské období v sedmi dílech.

14.02.2019 3 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Jak láska Kefalína pronásledovala.

07.01.2019 4 z 5

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

První velký Vondruškův román, kterým se připravil na své Epopeje. Zaslouženě 5*. Škoda, že jsem ho nečetl dříve.

09.10.2018 5 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

nečíst to, to by byl chlop blbý, no ni.

08.09.2018 4 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Za mě opět výborná detektivka.

06.09.2018 5 z 5

Vraždy ve znamení hvězdy Vraždy ve znamení hvězdy František Kalenda

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetl a naladil na jednotlivé obrazy. Výsledek však velmi dobrý.

15.07.2018 3 z 5

Zoo na zámku Zoo na zámku Gerald Durrell

Jako vždy u Durrella, bezvadné. Člověk si přečte každý rok, zas a zas. Škoda, že je ještě spousta knih a povídek nepřeložených.

19.07.2017 5 z 5

Císařův prezident Císařův prezident Dušan Spáčil

Zajímavý pohled na život dvou osobností. Vztahová linie je bohužel neprůkazná.

25.05.2017 3 z 5

nezklamala

06.02.2017 5 z 5

Láska na lokální železnici Láska na lokální železnici Boris Dočekal

Přečteno ze zvědavosti, povídky v pohodě, ale nic, co bych četl pravidelně.

22.04.2024 2 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leonard Q. Ross (p)

Mi dostalo za ůkol napísat o ta knížka vod Leonard Q. Roos, jaká to být fajn knížka, pšímo jedna klas. Já myslet, že já pan K*A *P*L*A*N mám rád. Velká ukázka, jak si lze hrát nejen s češtinou. A kdo měl možnost vidět i na jevišti v ABC, úžasný výkon a zážitek.

11.04.2024 5 z 5

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Pokud čtenář nesrovnává s původní předlohou a ke knížce přistupuje jako k něčemu novému, je zaujat, překvapen, pobaven a na konci i zarmoucen, i když - co krásnějšího pro vodáka než doplout z řeky do ráje. A tak nejen tu vodáckou holku si navěky nech, ale i tu vodáckou knížku (tu původní, i tu novou) navěky čti. Škoda, že už žádná další nebude.

24.01.2024 5 z 5

Abychom úplně nezpustli Abychom úplně nezpustli Miloslav Švandrlík

Bohužel pro mě zklamání, hodně slabý odvar dřívějších románů. Několik podařených kapitol zachránilo hodnocení před propadákem. Chci si pana Švandrlíka pamatovat raději z jiných děl.

16.01.2024 2 z 5