Vla100V Vla100V komentáře u knih

Baba z lesa Baba z lesa Lena Jakubčáková

Pár viet ,útržkov a samé fotky,málo písaného slova ..toto nie je klasická kniha ale obrazová publikácia..škoda myslím že “Bába z Lesa zaslúžila by si väčší priestor pre svoju múdrosť ,akurát ma prekvapil dôvod nepredať svoju nehnuteľnosť..

26.12.2023

Vlčice zo Sernovodska: Zápisky z rusko-čečenskej vojny Vlčice zo Sernovodska: Zápisky z rusko-čečenskej vojny Irena Brežná

Kniha nie je pre každého ,ja sam som knihu odložil viackrát počas čitania,vracal som sa k nej až po vyšumení tých negatívnych chmárov čo kniha prináša
“Marš vochiľ- v preklade buď slobodný(pozdrav a zároveň túžba) sa obyčajným Čečencom a Čečenkám veľmi vzdialil

26.12.2023 3 z 5

Zachar Berkut Zachar Berkut Ivan Franko (p)

Aj v minulosti aj dnes najväčšou motiváciou Ukrajincov v boji je ich vlastná túžba po slobode ..a vďaka nej si tam kade kto zuby vylámal a asi si aj vyláme, táto kniha však je tak trochu rozprávka s dobrým koncom

18.11.2023 2 z 5

Ostrov Sachalin Ostrov Sachalin Anton Pavlovič Čechov

Na svoju dobu veľmi cenná kniha ,vďaka svojmu obsahu dokázala rozkývať verejnú mienku a donútila vládu reformovať vyhnanstvo a nútene práce vtedajšom Cárskom Rusku,veľa štatistických údajov a konkrétnych situácii…

22.07.2022 2 z 5

Mezi tygry Mezi tygry Ivan Basargin

Strastiplná cesta Permských roľníkov- vyhnancov (starovercov)ktorých krivda a neustali boj s cárskom mocou vyhnala z ich domovou a zaviala až na kraj sveta do východnej Sibíri do zálivu Oľga (primorsky kraj)v ktorom s úmyslom slobodného života si založili osady,neskôr dediny, v knihe je veľa historických údajov na doplnenie si informácii o tejto oblasti, spomenutá osada Novinka ktoru vyhnanci založili ,o 50 rokov neskôr navštívil aj Vladimír Arseniev a spomína vo svojich pamätiach…výborne čítanie

20.04.2022 5 z 5

Smrt v čase minulém Smrt v čase minulém Dušan Válek