viva71 viva71 komentáře u knih

Počátek Počátek Dan Brown

Brown mě nikdy nezklame. Z konce jsem možná trošku rozpačitá, ale dějově opět velmi napínavé a zaslouží si plný počet hvězdiček.

14.04.2018 5 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

To se moc nepovedlo. Stěží jsem dočetla druhou povídku.

10.12.2022 2 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Lehké svěží čtení. Zajímavá sonda do úplně odlišné kultury.

20.06.2021 3 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Velice dobře napsaná. Nikdo neví co život přinese a toho bolestného je tady víc než hezkého.

17.08.2020 4 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Četla jsem jen kvůli ČV a jsem ráda, že mám splněno. Od začátku mi to silně připomínalo Dítě Bridget Jonesové a bavilo mě to asi tak stejně....tedy vůbec. Cílová skupina 30+

20.06.2020 1 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Od začátku až do konce, jsem měla pocit, že čtu nějakou reportáž. Asi je to autorčin styl psaní, který mi nijak zvlášť nevadil. Takové lehké čtení, sonda do života několika lidí.

31.05.2020 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Hadrový panák za mě uvěřitelnější. Tady už bylo těch konspirací a kombinací trochu moc. Další autorovu knihu už neplánuji číst.

07.04.2020 3 z 5

Blanický rytíř Blanický rytíř Jan Cimický

Tohle se tedy moc nepovedlo. Takový to mohl být pěkný příběh o stárnoucím psychologovi a jeho vzpomínkách, ale "mystický prvek" to pro mě absolutně znehodnotil. Zkusím ještě jinou knihu od pana Cimického a snad si u mě trochu napraví reputaci.

04.04.2020 1 z 5

Odkaz mrtvého kostelníka Odkaz mrtvého kostelníka Milan Růžička

Všichni a všechno na jedné hromadě. Od začátku jsem ztrácela souvislosti. Přemrtvolováno a zápletky z "minula" mi do té přítomnosti nějak nezapadaly.

10.12.2019 1 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Tak ta byla! Nečekala jsem nic a jsem překvapená spletitostí osudů a dějovými zvraty. Početla jsem si na výbornou!

09.10.2019 4 z 5

Baroni z Větrova Baroni z Větrova Jiří Hanibal

Lidské příběhy na pozadí skutečných historických událostí...to je knížka, která mě vždy potěší. První od pana Hanibala, určitě si od něho přečtu i nějakou další.

17.09.2019 3 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Zařadila bych jí žánrově mezi Pretty woman a 50 odstínů šedi (První jsem viděla film a druhé znám jen z doslechu a neplánuji ani číst, natož zhlédnout film). Po mnoha letech jsem kvůli čtenářské výzvě vzala na milost tuto tématiku a mám na mnoho let zase pokoj :-) Od poloviny to bylo tak sladké a růžové, že jsem skoro křičela POMOC, AŤ UŽ JSEM NA KONCI! Nikomu neberu, že rád čte pohádky o novodobých Popelkách, ale u mě tohle v knihovně místo rozhodně nezíská.

09.09.2019 1 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Touhle knížkou si pan Hartl u mě napravil reputaci z Okamžiků štěstí, které mě nechaly na rozpacích. Obyčejné životní osudy lidí kolem nás, to je přesně styl, který mu jde. Ráda jsem se nechala zatáhnout do životů úplně cizích lidí a prožívala s nimi starosti, které život přináší. Když se blížil konec, tak jsem si po dlouhé době přála, aby knížka nekončila.

16.03.2019 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Tři hvězdičky dávám především za grafickou úpravu. Ta je prostě okouzlující. Aňa si vyzkoušela psaní sloupků a tím by asi měla i končit. Jednou za čas to číst v "ženském časopise" by mi nevadilo, ale do jedné knížky je těch úvah až moc.

24.10.2017 3 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Přečteno jedním dechem. Kniha má spád a místy je děj velmi krutý. Řadím ji mezi klenoty své knihovny.

26.08.2017 5 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Na knihu jsem narazila náhodou díky čtenářské výzvě a jsem za to nesmírně ráda! Nevážně o vážných věcech, velmi lehce a čtivou formou. Za tenhle počin tleskám a určitě zkusím další knížku tohoto autora.

07.04.2017 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Ano mělo to spád a napětí pěkně gradovalo. Ale ta jména osob i míst, to mi dělá velký problém. Kdybych knihu odložila na pár dní, tak se těžko budu znovu orientovat v ději. Zločiny na mě už moc brutální, proto ubírám hvězdičky.

24.06.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

A to se moc pěkně četlo. Úsměvná oddechovka ze života.

22.03.2020 3 z 5

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Dlouho jsem čekala až bude v knihovně volná a teď jsem ráda, že jsem na ní nespěchala a nekoupila ji. Taková osobní zpověď jedné ženy v určitém věku. A právě ženám v takovém věku a životním období je kniha asi určena. Mě neoslovila ani trochu.

06.03.2020 1 z 5

Deník šílené markraběnky Deník šílené markraběnky Zita Pallavicini

Taková ufňukaná a věčně nespokojená aristokratka. Tohle mě opravdu zklamalo.

22.10.2019 1 z 5