vinyfred vinyfred komentáře u knih

Zlověsti Zlověsti Pavel Skořepa

...vzhľadom na skutočnosť , že " najstrašnejšia " kniha , ktorú som doteraz prečítala , bol Stokerov Dracula :-) a mala som o pekných pár rokov menej , netušila som , čo mám od Zlovestí očakávať ....ako čitateľský nováčik temnej literatúry som bola prekvapená , zaskočená , vysmiata , znechutená ... a na konci vlastne spokojná , že som dostala možnosť si malú knižku s čiernou obálkou , jemne blikajúcou do tmy , ako predzvesťou toho , čo ma čaká na jej stránkach , prečítať ..... pekne , postupne poviedku , za poviedkou , dať si čas , popremýšľať , precitnúť z úžasu , šoku, až po Básníkovo rekviem , pre mňa , tak veľmi emotívne , aby ma vzápätí zomlela v ďaľšom víre emócií báseň Královna Sukuba a preniesla ma do sveta poézie ....
Ako poviedky , tak básne zaujmú vyšperkovanou slovnou zásobou , či už autor opisuje postavy , pocity , alebo krvavé jatky , občas som mala dojem , že sa niektoré situácie , môžu prihodiť aj mne a teda , že, nechcela by som ich zažiť :-) :-)

11.10.2022 5 z 5

Jedno sto skořápek Jedno sto skořápek Pavel Skořepa

Sto slov ....na niečo veľa , na niečo málo . Napísať stoslovnú poviedku , ktorá má dej , postavy , myšlienku a často krát nečakaný koniec , je mega frajerina , ktorá je v tejto maličkej knižke , zvládnutá excelentne .
Prichádza sychravé a chladné počasie , ponúkajúce viac voľného času , aj na čítanie a kto ho nemá až toľko , stačí si "Škrupinky" vložiť do vrecka kabáta , vziať so sebou a čítať kde sa dá . Verte , že keď začnete , skončíte až na poslednej stránke , pokiaľ vás niektorá z poviedok nešokuje natoľko , že budete potrebovať čas ju spracovať , predtým , než sa začítate do ďaľšieho mini príbehu :-) :-)

05.10.2022 5 z 5