Vincent12 Vincent12 komentáře u knih

Spad Spad František Kotleta (p)

svět lhostejný k lidskému životu, bohužel autor také stejně lhostejný k této knize... nepřítomnost nadpřirozených prvků chyběla velmi... a tahání se z bodu A do bodu B bez bytelné zápletky je k ničemu... poprvé jsem se u Kotlety vyloženě nudil

24.01.2017 1 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Opět skvěle čtivé, akční ,drsné ,humorné ,survival poučné. Svět už dokonce má slušnou historii ze které může hlavní postava čerpat/vzpomínat/citově se k něčemu vázat. Mě to teda zrovna bralo i víc než předchozí díly.

08.02.2019 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Jsem ve 3/4 knihy, ukrutná nuda. Asi to nedám...

24.01.2016 1 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Popisek na zadní straně knihy mě donutil si jí koupit.
V knize je hodně originality,př. místo jmen jen psychologické a profesní profily což je krásně syrové. Na co popisovat barvy očí vlasů když podstatné je popisovat stavy mysli a smyslů, a bádat nad indíciemi... dostatečně intimní i bez jmen, super.
Strana 45 vypráví jak se bioložka stala bioložkou, tyhle vsuvky z minulosti mají vysokou uroven, tam jsem si záložku ponechal napořád...
Mouchy to má, například hromadění otázek, ještě padesát stran vysvětlování by to sneslo :D... ale bavilo mě to. I druhé čtení má šanci.

24.01.2016 4 z 5

Lhář 3 Lhář 3 Jakub Ćwiek

Jen příprava na čtyřku...
Přechod z povídkového na románový koncept je nečekaný. Kniha tím přišla o mnoho gagů, závěry povídek rozhodně byli kladem lháře 1 2.
Tak jsem se sto stran nudil, a když už se dění rozjelo, přišel konec. Gradace se odkládá na čtvrtý díl.
Krátké, pomalé, hromadu otázek rozvíjející. Lokiho parta sem tam něčím potěší.

15.05.2015 3 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Hrůza. Autor místo popisů postav neustále přirovnává k filmovým postavám (Xman), dokonce i replikuje hlášky z filmů, nebo internetové vtipy (SexyBeast a KillerNoMercy). V tajemném spolku si postavy byrokraticky neustále reportují reporty, telefonují jak sekretářky a ptají se "nevíš kde je tenhle?" a obvykle se od výše postavených prd dozvědí...
Po katastrofálním úvodu se kniha nakonec číst dá a hlášky začínají dopadat na úrodnou půdu.
Kdo nemá rád extrémní slovíčkaření tak at se knize vyhne obloukem, já naštěstí mám.

No momentálně dočítám dvojku, (tu jsem si již nekoupil, ale raději jen půjčil!) tam už má autor s čím pracovat, tak to docela jede.

27.04.2015 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Bavil mě začátek a konec, kdy se příběh doopravdy někam hýbe.
Autor si libuje v popisech neurčitého strachu, znepokojivých snů, a rád omílá staré ideologie. Hrůza.
Hlavní hrdina je blbeček a jeho motivy také. Jen sem doufal že tam nebude metro stanice muslimů, radikálních veganů, či ODSáků... všechny ostatní pošuci tam byli, nejlépe vedle sebe, totální splácanina.

Zaujalo mne fungování postapo světa, pestrá paleta ohrožení života, počáteční atmosféra.

20.02.2015 2 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Kulhánek je je Pan dokonalý. Dokáže si dělat legraci z absurdnosti situace, aniž by pošlapal hrdinu či příběh.
A číst jeho knihy znamená žít v rafinovaném světě ,kde pro vás na každé +-třetí stránce čeká ukrytý geniální vtip. Po dočtení knihy obvykle přichází deprese z reality :D
Jeho hrdinové jsou extrémně styloví, ale nejvyššího stylu dosáhl Kulhánkův styl literární. Díky!

28.04.2015 5 z 5

Ve službách klanu Ve službách klanu Miroslav Žamboch

Originální prostředí, originální magie, originální vývoj hlavního hrdiny. Dobře se četlo :)

28.04.2015 4 z 5

Lhář Lhář Jakub Ćwiek

Jsem zklamaný, ale kupuji dvojku :D
Autor vždy zpočátku až chaoticky mlží, a potom vyfrkne v rychlosti frajerskou pointu. Humor průměrný, hlavní hrdina působivý, nepřátelé/přátelé neokoukaní.... Příběhu pramálo, ale co když ve dvojce bude cosi nosného! Když je nudná pasáž, kouknu na obal knihy a zabírá to :D
3.5

09.04.2015 3 z 5

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Netradiční hlavní postava, mix technologií, magie a mystických stvoření. Drsný svět, morální souboje, sebeanalýza, detektivní pátračky, koník :)... Tato kniha nabízí mnoho.
Možná jen konec už nebyl tak povedený.

28.04.2015 4 z 5

Predátoři Predátoři Miroslav Žamboch

Extrémně předvídatelné. Ale tak koupil jsem si knížku s dinosaury na obalu, dostal jsem dinosaury...

28.04.2015 1 z 5

Lhář 2 Lhář 2 Jakub Ćwiek

Promyšlenější než první díl. Cílem už nejsou jen frajerské pointy, občas se zdá že kniha má nosné téma které rozvíjí přes celou knihu. A přibylo postav co mají mozek, což je důležité , neb andělé jsou předvídatelní. Dvojku jsem si příjemně zkonzumnul....

27.04.2015 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Podstatně vylepšená psychologie postav oproti 2033, všechny hlavní postavy mají něco do sebe. Fakt osobnosti s myšlenkama, názorama, minulostí... ne čumilové jako Arťom.
První půlka knihy má skvělý tah na bránu,(kromě vzpomínacích pasáží Sašy, ty sem přeskakoval a vyplatilo se, samé plky bez přínosu pro zápletku) Je co luštit, je co poznávat, nástrah k překonávání dostatek.
Ve druhé části už pak autor více řeší problémy postav než příběh. Ale dočíst se to dalo a závěr cosi zanechal.
Svět metra je výživný, ale s autorem se moc nekamarádím. Za zabavení děkuji :)
Minulá kniha 35%, tato 60%

11.03.2015 3 z 5