veverkaVv veverkaVv komentáře u knih

Slepičí polévka pro duši Slepičí polévka pro duši Jack Canfield

Spíše odpočinkové čtení i když některé příběhy si zaslouží větší zamyšlení. Neurazí, ale není to můj šálek čaje.

16.04.2024 3 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

U tohoto autora jsem byla překvapena vývojem děje. Nečekala jsem, že tato kniha bude jiná, než ostatní, které jsem od něho četla. Nejvíce mě zasáhla prostřední pasáž, kde jsou líčeny útrapy válečných zajatců. Konec není překvapivý, spíše očekávatelný.

22.03.2024 3 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Příběh je napsaný zručně a poutavě. Velmi mě zaujala pasáž, kdy se psycholog projeví nejen jako profesionál, ale i lidsky, jednu situaci nezvládne a použije násilí na podezřelého. Je to pochopitelné, ale často se to v ostatních dílech nezmiňuje. Jinak je kniha čtivá a patří, dle mého ke špičce tohoto autora.

15.03.2024 4 z 5

Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Stopařův průvodce po Galaxii / Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Omlouvám se autorovi, ale kniha se mi četla velmi těžce, není to můj oblíbený žánr.

24.10.2023 1 z 5

Vše, co vím o lásce Vše, co vím o lásce Dolly Alderton

Ryze odpočinkové čtení. Chvílemi připomíná nejmenovaný film, ale když si čtenář zvykne na občas mírně ztřeštěný děj, stále se opakující zážitky s muži, alkoholem a hlavně kamarádkami a jejich potížemi, najde se tam i dost důležitých momentů. Hrdinka postupně zraje a vyslovuje i moudra, zamýšlí se nad životem a jeho smyslem. Nebyl to ztracený čas.

27.05.2023 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tato kniha mě moc nenadchla. příliš složité a né moc přehledné. Spisovatel umí lépe.

01.05.2023 1 z 5