Verunka926 Verunka926 komentáře u knih

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Nebylo to žádné velké "Wow!", ale i tak se mi to líbilo.

24.06.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

velmi pěkná knížka, ale čekala jsem od toho trochu více, proto dávám "jenom" 4*

25.04.2019 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Opravdu se mi to moc líbilo, ale nechápala jsem ty mužský...

31.03.2019 4 z 5

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Tento díl se mi z celé trilogie asi líbil nejvíce, protože mám ráda New York a chtěla bych se tam podívat...

07.02.2019 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Samotné příběhy mě bavily, ale Brumbálovy poznámky mě nebavily a nechtělo se mi je ani číst.

03.01.2019 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Knihu jsem si přečetla třikrát a i přesto, že jsem věděla jak to dopadne, jsem si knihu při každém čtení užila;-)

03.01.2019 5 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Do knihy jsem se pouštěla s určitými očekáváními, která jsem ale musela rychle přehodnotit, když jsem po zdlouhavějším začátku zjistila, že v této knize nejde ani tak o příběh, jako spíše o vykreslení prostředí a atmosféru. Věřte mi, že pokud do toho půjdete s tím, že chcete akcí nabitý děj, tak budete velmi zklamaní. Já osobně jsem se třeba pořádně začetla až v poslední třetině. Zajímavá zkušenost s autorkou, ale do jejích dalších knih se určitě pouštět nebudu.

25.02.2023 3 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Mě tahle série prostě baví. Ke konci už mi příběh přišel trochu natahovaný, ale i přesto jsem si čtení dost užila.

03.01.2023 4 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Tak tato kniha byla za mě spíš z těch slabších od německých autorek. Přišlo mi, že hlavní postavy spolu skoro vůbec nemluvily a jejich vztah vznikl tak jakoby z ničeho. Co se mi ale dost líbilo, bylo prostředí baru.

18.12.2022 3 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Na jednu stranu mi tento díl přišel slabší než první - to když vezmu v potaz příběh - ovšem v něčem to bylo i naopak - postavy mě totiž zde bavily daleko více. Tato duologie si rozhodně zaslouží vaši pozornost a s jistotou mohu říct, že je lepší než autorčina první série, Griša.

28.11.2022 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Trojice hlavních hrdinů mi strašně přirostla k srdci a upřímně se dost těším na novou knihu z tohoto světa (především po tom konci), která by v originále měla vyjít někdy na začátku příštího roku, tak snad se i my dočkáme co nejdřív. Autorčin styl psaní je řekla bych krásně popisný, ovšem i tak se mi četl dobře, zejména protože děj plynul a neměl moc hluchých míst.

02.11.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Romány z vysokoškolského prostředí mám moc ráda, navíc ještě hl. hrdinka z bohaté rodiny. Velmi mě bavila ta rebelská stránka Ivy a její odvaha a odhodlání jít si za svými sny, přestože s nimi třeba její rodiče nesouhlasili. Celou dobu mě příběh bavil, a i když jsem z knihy po dočtení nadšená, myslím, že z tohoto žánru jsem už četla pár lepších.

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Ústředním párem byla stále Ruby s Jamesem, ovšem mnoho prostoru dostaly i vedlejší postavy, což jsem moc ocenila. Bohužel se ale někdy kapitola usekla v místě, kdy mě velmi zajímalo pokračování, a na řadu přišla už další postava. Možná by tedy bylo lepší, kdyby každá dvojice měla svoji vlastní knihu. Jsem moc ráda, že jsem si sérii přečetla, ale za mě je o něco lepší autorčina druhá série, Znovu.

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

První díl této série jsem měla doma už nějakou tu dobu, ale dostala jsem se k němu bohužel až teď. Mě strašně moc baví enemies-to-lovers, a tak jsem i z této knihy byla opravdu nadšená, možná se mi líbila i o něco víc než některé díly série Znovu. Opět autorka ukázala, jak čtivě umí psát a velmi mě bavilo, když James Ruby škádlil a dělal jí naschvály, zároveň tu ale pro ni byl. Konec se mi teda moc nelíbil, ale alespoň mě navnadil do dalších dílů.

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Pokud se vám zdálo chování Aliny otravné už v prvním díle, pak v tom druhém budete přímo trpět, protože hlavní hrdinka byla skoro pořád nevděčná a protivná. Stejně tak jsem dvakrát nefandila Malovi, jehož chování mi nebylo o nic sympatičtější a oba mi v průběhu čtení dost pili krev. Naštěstí se ale objevila nová vedlejší postava, které jsem vážně propadla, a to Sturmhond. Ten svojí veselou a vtipnou povahou celou knihu zachraňoval. Pomáhal mu v tom tedy ještě Temnyj, kterého už od první knihy mám ráda a shipuju ho s Alinou – ano, uvědomuji si, že je záporák, ale já fakt nechci, aby skončila s Malem. Co se příběhu týče, tak ten nebyl tolik nabitý akcí, nicméně díky čtivosti mi to ani tolik nevadilo. A po dočtení jsem se hned musela pustit do posledního dílu.

24.09.2022 3 z 5

Tajemství v nás Tajemství v nás Anna Savas

Knížky od německých autorek mám moc ráda, ale zřejmě jsem tady měla až moc vysoká očekávání. Příběh byl takový průměrný, avšak četl se rychle. Nad chováním hlavních postav jsem někdy sice kroutila hlavou, ale budiž. Co mi ovšem vadilo, byl překlad - např. slovo "perplex" se tam objevilo tolikrát, že už mě později začalo docela vytáčet.

23.07.2022 3 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Příběh byl na mě dost jednoduchý a nereálný a hlavní postavy se také nechovaly úměrně svému věku. Myslím ale, že mladším čtenářům by se kniha líbit mohla.

23.07.2022 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Celá série je skvělé odpočinkové čtení a tento díl tomu není výjimkou. Za mě sice trochu slabší než předchozí díly, ale pořád mě kniha moc bavila a těším se na další díly.

19.03.2022 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Fajn kniha se zajímavým příběhem, ale nijak ohromená nejsem. Ještě uvidím, zda se pustím do dalších knih.

18.02.2022 3 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

Byla to fajn kniha, ale nijak ohromená z ní nejsem. Příběh utíkal poměrně rychle, ale přišel mi strašně jednoduchý a k hlavním postavám jsem si také skoro žádný vztah neutvořila. Doporučila bych spíše mladším čtenářům, jak už tu mnoho z vás psalo.

28.12.2021 3 z 5