-Verů- -Verů- komentáře u knih

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Naprosto souhlasím s několika dalšími čtenáři. Tato série a i Nástroje Smrti byly jsou a vždycky budou nejlepší tvorbou, co jsem kdy četla. Bylo pro mě opravdu těžké se s mířit s koncem této série. Epilog mě dohnal k slzám. Opravdu.
Nejhorší bylo najít knížku, které vás uchytí tak, jako tvorba Cassandry. Doufám, že autorka zase popadne své magické peru (či laptop) a opět nás vtáhne do nového příběhu ze světa Lovců stínů!

SPOILER! (Kdo nečetl knihu, ať nečte tento komentář pro vaše čtenářské dobro!) :)
Nehorázně jsem brečela u epilogu, když vyprávěla o Willovi. Říká se, že postavy v knížkách žijí věčne, i když je na čas odložíme. Jenže Will ne. Umřel v příběhu a tudíž nemohu přesně říct, že žije dál. Mrzí mě to. Ano, lidé umírají a i lovci stínů, ale autorka nás tohoto mohla ušetřit. (Lépe mě asi pochopí ti, kteří zbožňovali Willa) Bylo pro mě těžké se smířit nejen s konce příběhu, tudíž i celé série, ale i s touto tragickou, přesto ale naprosto normální skutečností... :(
Také mě dost mrzelo, že Tessa milovala oba stejně. Ano, chápu, že je milovala oba, ale přeci musela jednoho z nich milovat víc. Nebo nám čtenářům aspoň naznačit. Přesto doufám, že Willa milovala víc. (Ano, jsem #TeamWessa) :D Ale to je jenom můj názor!:)

Každopádně doufám, že se zase objeví něco nového od Cassandry, co mě uhrane tak, jako tato nezapomenutelná série ze svět Lovců Stínů, která si v mé srdci vybojovola své právoplatné místečko!

24.11.2015 5 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

(SPOILER) Vždycky mě zajímaly a bavily tyhle typy knížek. O nějaké nemoci, jak se šíří, co je původem a jak to skončí. Líbil se mi nápad s tím sněním a moc jsem se na tu knížku těšila. Anotace zněla poutavě.

Bohužel, souhlasím s ostatními, byla to pro mě spíše ztráta času. A to říkám výjimečně. Z 99% se mi knížky, které čtu, hned zalíbí a baví mě, i když ostatní čtenáři mají jiný názor. Ale bohužel tahle kniha byla pro mě zklamání.

SPOILER: Co mě zklamalo na knížce a vlastně ten hlavní důvod mé recenze je, že knížka se nemoci věnuje tak z 10%. Autorka se věnuje postavám, jak se snaží vyhnout nemoci a jak přežívají, zatímco ostatní kolem nich spí hlubokým spánkem. Pro mě je to veliké zklamání, protože já si knížku vybrala kvůli té nemoci. Zajímalo mě, co je to za nemoc? Jak se šíří? Proč někteří ji chytí a jiní ne? Odkud se vzala? Proč se najednou všichni začali zase probouzet? To, co jsem nejvíce chtěla vědět a důvod, proč jsem knížku si v první řadě koupila, mi nikdy nebyl vysvětlen. Nápad je úžasný, má skvělý potenciál. Jen není dotažený do konce a to mě mrzí.

07.02.2023 1 z 5