VerronikaH VerronikaH komentáře u knih

Sněhová císařovna Sněhová císařovna Laura Joh Rowland

Přestože byl námět knihy zajímavý, tak jeho zpracování mě nenadchlo. Vyprávění nedokázalo zaujmout, často jsem se v posloupnostech příběhu ztrácela a běžně se mi stávalo, že jsem myšlenkama utekla úplně někam jinam.

06.06.2022 2 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Když mně dokáže kniha přimět k slzám pouhým vykreslením ideálního štěstí, pak je na ní něco výjimečného. Nemluvě o tom pocitu prázdnoty, který mně po dočtení naplnil. Byl to příběh, který ve mně něco zanechal a já na to budu ráda vzpomínat.

05.05.2022 5 z 5

Žena z čísla 24 Žena z čísla 24 Juliet Ashton

Hlavní hrdinka mi lezla neskutečně na nervy. Podle mě to bylo zbytečně příliš zamotané, zbytečně příliš natahované. Romantická linka byla pokroucená tak, že jsem z ní byla jen zmatená a vůbec jsem si ji neužila. Chování postav bylo mnohdy dost nekonzistentní. I přesto všechno jsem to nakonec dočetla, ale asi nebudu knihy od této autorky vyhledávat.

29.01.2024 3 z 5

Tři muži v automobilu Tři muži v automobilu Miroslav Macek

Humorné, ale nepoutavé. Jako Kopřivnickou rodičku mě téma knížky zaujalo, ale mám pocit, že jsem ji přečetla pouze proto, že je tak útlá. Zajímavé, ale další díly vyhledávat nebudu.

13.01.2023 1 z 5

Tajné životy slavných spisovatelů Tajné životy slavných spisovatelů Robert Schnakenberg

Tak tohle ve školních učebnicích skutečně nenajdete. O některých spisovatelích jsou jejich zajímavosti celosvětově známější než o jiných, ale celkově jsem si čtení velmi užila a dozvěděla jsem se např. že nejvíce "legendárních spisovatelů" vyprodukovalo 19. a první polovina 20. století, že průměrný věk, kterého se tyto legendy dožívaly byl zhruba 50 let a že nějaká ta porucha osobnosti a originální sebevražda může vašemu spisovatelskému renomé mnohdy prospět.

24.11.2022 5 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Nepochopitelné, nelogické, bez souvislostí...

06.09.2022 odpad!

Pro čest a slávu Pro čest a slávu Jaroslav Janouch

Jednoduchý příběh, který nezarmoutí a zvlášť nenadchne. Krásná, ryzí, stará čeština.

21.07.2022 3 z 5

Silueta Silueta Justin Richards

Jako zarytý fanoušek Doctra Who jsem z této knihy dosti zklamaná. Příběh nebyl špatný a v seriálovém zpracování by fungoval velice dobře. Jen ta kniha byla napsaná jaksi divně - vůbec jsem se do ní nemohla začíst.

22.06.2022 2 z 5

Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Abigail Tucker

Nemůžu říct, že bych se v knize nedočetla vůbec nic zajímavého o mých chlupatých spolubydlících, ale už dlouho jsem u knížky takhle netrpěla. Kdybych si tvrdohlavě nestála za tím, že ji za každou cenu dočtu, už bych ji asi dávno odložila. Způsob, jakým je napsána mi prostě nesedl. Je zmatečná, skáče z jednoho tématu ke druhému a hlubší myšlenka se ztrácí v překladu.

06.02.2022 1 z 5