Venneto Venneto komentáře u knih

Deník pražského studenta Deník pražského studenta Pavel Kos

Krátká oddechovka na jeden večer. Autor nám zde popisuje život jednoho vysokoškoláka, který se snaží nějak protlouct svým akademickým životem. Jelikož jsem to sama zažila, vrhla se na mne trochu vlna nostalgie a někdy jsem se i s chutí zasmála. Líbilo se mi, jak se autor snaží brát "katastrofální" situace s vtipem a nadhledem. Pokud bych ale měla mít stejný přístup ke studiu jako hlavní hrdina, nevím, zda bych školu dodělala.

08.05.2023 3 z 5

Tři plus jedna Tři plus jedna Danka Šárková

Od této knihy jsem nic moc nečekala. Brala jsem ji jako oddechovku, ale ve finále to pro mne tento žánr úplně nebyl. Příběh je o kamarádství mezi ženami ve středních letech, které si ještě chtějí užít života. Nepřišlo mi ale úplně vhodné, aby to bylo pojato tak, že se budou víceméně opíjet litry vína a vrhat se z jednoho vztahu do druhého. Někdy mi to celé přišlo přitažené za vlasy. Nejzajímavějším bodem mi přišel asi vztah jedné z hrdinek s arabským mužem a soužití s ním. Mohlo tam o tom být více povyprávěno.

08.05.2023 3 z 5

Milenci Marie Terezie Milenci Marie Terezie Max Adler

Útlá knížečka, která představuje postavu Marie Terezie zase trochu z jiného úhlu pohledu. Čte se dobře a ukazuje, jaké prostopášnosti, nikoli však vulgárně pojaté, se odehrávaly na jejím dvoře. Zůstává tu však otázka, co všechno je pravdivé a co nadsazené. Pro odpočinkové čtení ale dobré.

03.05.2023 3 z 5

Neoficiální průvodce Harry Potterem Neoficiální průvodce Harry Potterem Ellie Down

Knížečka je velice malá, krátká a hodně čtivá. Shrnuje všechny základní věci a poznatky ze světa Harryho Pottera. I když jsem Potterovským fanouškem, znovu si ji přečíst nepotřebuju a nic nového mi úplně nepřinesla.

03.05.2023 2 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Krásné a milé vypravění o autorčině rodině, ve které je tato kniha jistě pokladem. Já jsem si z ní odnesla několik nostalgických vzpomínek a také pár poznatků k zamyšlení. Kladně hodnotím pěkné kresby i fotografie, které tak dokreslily tu správnou atmosféru.

02.05.2023 3 z 5

Deník vydržované ženy Deník vydržované ženy Petra Poncarová

Příjemná oddechovka, která se četla velice rychle. I když mi byla hlavní hrdinka ze začátku nesympatická, poodkryla prostředí zlaté klece a jaké tam fungují vztahy. Nakonec jsem jí i přála šťastný konec. Místy jsou také pro mne originální přirovnání, která tomu dala alespoň trochu vtipný nádech.

19.04.2023 3 z 5

Moje mateřství Moje mateřství Meghann Foye

Pro mne příjemná oddechovka, která se mi dobře četla a stránky rychle ubíhaly. Nemohla jsem se ale při čtení ubránit pocitu, že je to takový mix filmu Šéfe jsem v tom a seriálu Sex ve městě. Přesto ale hodnotím kladně.

05.04.2023 4 z 5