Veggi Veggi komentáře u knih

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Již z předešlých komentářů bylo jasné, že kniha dělí čtenáře do dvou skupin. I přesto, že se považuji za člověka otevřeného, tak tuto knihu musím hodnotit max 2*. Pro mě to byla ztráta času. Anastasia žije v tajze, i přesto, že jsou zde zimy kruté nepotřebuje oblečení, o jídlo se nestará, nosí jí ho veverky a zná tajemství vesmíru, které ale nemůže říct, protože bychom ho nepochopili a pokud se chce nějakému tématu vyhnout, tak se odkáže na zlé síly. I kdybych tuto knihu chtěla brát jako filozofické zamyšlení, tak nejde přehlédnout neskutečně otravný, sebestředný a jednoduchý Vladimír. V jednu chvíli je Anastasií uchvacen a druhou ji nazývá čarodejnicí. Přijde mi to jako slátanina pro zoufalé.

11.11.2019 2 z 5

Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti Ruka noci podaná – Základy rodinné a krizové připravenosti Václav Cílek

Téma knihy, které vnímám silně postapokalypticky a může působit depresivně je na druhý pohled velmi zajímavé a užitečné. Překvapila mě řada překlepů a chyb ve větách. Řekla bych, že korektor, byl-li nějaký, se tomu moc nevěnoval, protože já obvykle tyhle chyby v knihách nevidím a tady jsem si všimla. Oceňuji, že rady v knize nemusíte použít pouze v některých kritických chvilkách, ale i na chatě, na čundru a nebo když uváznete v několikahodinové koloně, což je dnes bohužel zcela běžné. Zjištění, že existuje jídlo, které lze ohřát za pomocí studené, dokonce pouze užitkové, vody je pro mě překvapivé a asi něčím podobným vybavím manžela, až zase pojede přes D1, aby v případě nouze měl aspoň něco teplého do žaludku ;)

11.08.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Děj je velice napínavý a je opravdu těžké knihu odložit. Příběh je temný a místy se deprese dere ven každým pórem. I přes několik excesů: policie, a ani ti nejbližší, nevěří Joonovi, i přesto, že se vždy ukázalo, že má pravdu, no a super úkryt zlikvidovány výpadkem proudu a cisternou ... no je zde malý závan nesmyslných scén jako z béčkových sci-fi, ale i přesto je kniha skvělá!

09.06.2019 5 z 5

V Afghánistánu Bůh už jen pláče V Afghánistánu Bůh už jen pláče Síba Shakib

Všichni kdo si stěžujete, jak špatně se máte, si přečtěte tuto knihu. Stejně tak Vy všichni, kdo si nevážíte vzdělání, svobody a volnosti, kterou Vám život v ČR nabízí.

08.03.2019 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Po dlouhé době sci-fi do kterého jsem se začetla,hltala jsem stránku po stránce, čtení jsem si užívala a druhou polovinu přečetla v podstatě na jeden zátah! Rozpačitá jsem jen z konce, v podstatě to vše skončí ze strany na stranu a pro ně to není sci-fi konec, spíš takový klasicky válečný konec... Asi jsem moc náročná : )

16.07.2016 4 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

I přes jisté nepřesnosti z hlediska biologie a etologie je to úžasná kniha, kterou by měli číst povinně malí i velcí : )

31.03.2016 5 z 5

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Čteno asi třikrát během dvou let. Knihu jsem si opravdu zamilovala!

12.01.2016 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Knihu jsem zhltla během pár dnů. Příběh byl zajímavý, ale podle mediální kampaně jsem čekala úplně něco jiného : ) Čekala jsem spíš horor nebo psychohoror. Dosud nevím, zda mám věřit tomu, že si autor odřezal kůži z boků a dokumentu, který je ke zhlédnutí na youtube. Mám pocit, že je to spíš reklamní kampaň na propagaci knihy než pravda : D Každopádně dokument na youtube je točený, takový tím americkým způsobem, kde se k problematice vyjadřují všichni od policistů, doktorů až po osoby, které komunikují s duchy atd.
Mě osobně příběh zaujal a konec se mi líbil. Přišel mi zajímavý a každý si tam najde to své : )

25.10.2015 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

(SPOILER) Tak pěkně to začalo a tak přiblble skončilo. Od autora Marťana jsem čekala víc. I když je mi jasné, že na velký úspěch se těžce navazuje a po shlédnutí některých scifi filmů byla vidět velká, ale opravdu velká inspirace pro Marťana, myslela jsem na víc.
První zhruba 2/3 knihy pěkně odsýpaly, zápletka zajímavá, no ale ten konec! Jako opravdu nevěřím, že by se nikomu nic v Artemidě nestalo a celá anabáze na konci mě přijde přetažená za vlasy.

11.10.2023 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Příběh by se mi líbil více, kdyby Billy zůstal osamělým lovcem.

01.04.2023 4 z 5

Za mě nejslabší díl, což je asi způsobeno tím, že hlavními hrdiny není Marie a její famílie hraje spíše druhé housle. I přesto je to kniha, která potěší a pobaví.

27.07.2019 4 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Doporučuji přečíst na dovolené na Šumavě. Když jsem byla zhruba v jedné třetině knihy, vydali jsme se na výlet na Březník a hned to mělo jiný "náboj".

20.04.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Přečteno téměř na jeden zátah (no jo, v práci to nejde :). I když musím přiznat, že jsem se do strany 190 vcelku nudila, respektive jsem tušila co přijde hned od začátku, tak i přesto jsem se tešila až to přijde! Myslím, že autor si umí pěkně pohrát s napětím a strachem, takže jsem byla napjatá jak strunka : ) Slovenské Blair Witch jak vyšité!

01.03.2018 4 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Já mám pana Čapka velmi ráda, ale ty jeho pohádky, ty mi k srdci nepřirostly. Úplně se to stydím napsat, protože zde je to samý pochvalný komentář, ale mě se bohužel příliš nelíbí. Nemám ráda "moderní pohádky", kde jsou vodníci a automobily v jednom příběhu, také mě tahá za uši ten jazyk, který je plný podivných slov (paní králová, místo královna atd.).

20.11.2017 3 z 5

Kniha přečtena v rámci "výzvy". Četla se velmi svižně a dobře. Některé informace se v několika kapitolách opakují, ale i přesto mám z knihy dobrý dojem. Co se týče příběhu, tak věřím na durman či přírodní vliv (kulový blesk). Problém většiny teorií je v tom, že se zakládají na důkazech, které byly sbírány nesystematicky, lidmi kteří nebyli profesionálové a bylo to v SSSR 50.let, což je samo o sobě problematické. Myslím,že nejjednodušší vysvětlení (pro mě durman -} halucinace, zmatené chování) je nejblíže pravdě, ale možná ne :)

22.07.2017 4 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Kniha po letech opět nezklamala : ) Čteno v rámci čtenářské výzvy (příběh odehrávající se na ostrově). Při čtění jsem si říkala, kolik takových "Robinsonů" asi bylo, ale nikdo nikdy je nenašel a oni umřeli buď na nemoci, nedostatek jídla, stáří či samotu ...

09.07.2017 4 z 5

Losos, který se odvážil vyskočit výš Losos, který se odvážil vyskočit výš Ahn Do-hyun

Otázky, které si kladl losos si klade mnoho lidí a jen málo z nich nachází uspokojující odpověď. Někdy je lepší nechat se nést řekou, vlastními myšlenkami než se zabývat druhými. Jednoduchý příběh, plný zamyšlení. Chtěla jsem si koupit lososa k večeři, ale po přečtení už ne : )

22.02.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čteno na SŠ, kdy mě kniha úplně pohltila a nemohla jsem jí uvěřit. Hltala jsem stránku za stránkou. Stejně jako řada ostatních jsem s Christian nesoucítila, ale o to víc mě tento příběh zaujal. Já bych jí zařadila do povinné četby. Toto mi dalo víc než přednášky o drogách, které jsme měli ve škole a které byly otřesné!

12.01.2016 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Bylo mi jasné, že začít číst Levharta, když se učím na státnice není ta nejchytřejší volba, ale už jsem potřebovala číst něco jiného než geochemii :D Takže hlásím, že od pátka do sobotní půlnoci jsem se neučila a propadla dalšímu Harrymu vyšetřování! Kniha skvělá, takové odpočinkové čtění jsem fakt potřebovala! Jen mě ničí ta skandinávská jména, za chvíli mám zmatek, kdo je kdo, do hlavy mi prostě nelezou!

28.06.2015 4 z 5

Jak krtek uzdravil myšku Jak krtek uzdravil myšku Hana Doskočilová

Za mě o hodně povedenější než příběh s autíčkem! Pěkně napsáno, méně textu, muj 2letý syn knihu zbožňuje a rád si jí přečte i starší. Krásné ilustrace.

02.03.2024 5 z 5