Vanocni_skritek Vanocni_skritek komentáře u knih

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Ewald Arenz umí.. To se mu musí nechat. Miluji jeho Staré Odrůdy a moc jsem se těšila i na Velké léto. Stejně jako v Odrůdách se díky barvitému popisu prostředí a postav ocitnete v parném létu starého Německa ( 70., 80. léta) a máte pocit jako byste tam opravdu byli. Jako byste cítili vůni vody na koupališti, slyšeli šepot listů, planuli první velkou láskou... Je to krásné čtení, o tom není pochyb. Jen mě to osobně nevtáhlo tolik jako příběh v Odrůdách, kterým jsem úplně propadla. Možná být o 10 let mladší...? Každopádně zase znovu moc hezká kniha a já se těším na další autorův počin.

20.03.2024 4 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Daisy Jones... Co k tobě říct? Asi takhle, poprvé v životě u mě vyhrála verze seriálová oproti knize. Ta forma rozhovorů mě někdy v polovině čtení nějak přestala bavit a dál jsem četla hlavně ze zvědavosti. Pro mě v tomhle případě kniha a seriál patří k sobě do jednoho balíčku, knihu mám jako takovou biografii mé oblíbené kapely, jejíž příběh na plátně mě uhranul a album Aurora na Spotify patří k mým nejposlouchanějším.

08.04.2024

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Hlavní hrdinka je takový nerd z 60. let, občas mi připomínala moji nejoblíbenější seriálovou postavu Sheldona Coopera. Na rozdíl od něj je ale žena a co si budeme povídat, téma patriarchátu řešíme dnes a denně. Kniha mě chytila za srdce humorem, emocemi, sílou hlavní hrdinky bojovat každý den o své místo ve světě řízeným muži. Navíc, její pouto s pejskem, pro mě jako milovnici psů, bod navíc. Viděla jsem i seriál na Apple TV a ten tedy velké zklamání. Pokud jste viděli, dejte šanci knize, které se ani z poloviny nevyrovnal.

08.04.2024 5 z 5