Undómiel Undómiel komentáře u knih

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tahle kniha je asi jedna z nejlepších, které jsem kdy v životě četla :)

19.09.2016 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Knihu jsem jen náhodou nalezla v knihkupectví. Až po koupi mi kamarádka řekla, že jí už přečetla a že je skvělá. Upřímně jsem jedním z mála, které pozitivní kritika nepřiměje si knihu hned jít přečíst. Většinou jsem pak nakonec jen zklamaná.
Asi jako většina čtenářů, ani mě tahle kniha ze začátku vůbec nechytila. S hlavní postavou jsem se "zžila" asi až po 30 stranách, kdy jsem si říkala proč to vlastně čtu. Ale vytrvala jsem. Kniha je dokonalá především díky popisu situací, které si většina z nás ani představit neumí. A ne jednou jsem se zamyslela nad zdravotním stavem autorky. Kdo může něco takového psát. Jenom čtení určitých pasáží bylo celkem náročné. Ovšem tato vlastnost je v základu jedním z důvodů co čtenáře pohání ke čtení další a další kapitoly. Soužití s hlavním hrdinou Vás nutí chtít vědět jak to dopadlo a co bude dál a jestli vůbec potká našeho hrdinu i něco dobrého :)
Takže zatímco prvních pár stran jsem četla asi 4 večery, kdy jsem se neustále přemlouvala číst dál, zbylých 300 jsem měla přečteno mrknutím oka a už už jsem sahala po dalším dílu.
Koho kniha zaujme?? Podle mého názoru musí zaujmout každého :) ale na své si přijdou především milovníci P. Rothfusse.
Závěrečné shrnutí: Kniha perfektní!!! NENECHTE SE ODRADIT OD ČTENÍ!!! :) Ačkoli se připravte, že nebudete moci přestat :)

08.01.2017 5 z 5