Tynule Tynule komentáře u knih

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

S klidným svědomím můžu říct, že tato kniha od Lisy byla zatím ta nejlepší. Na začátku vyšetřování se naleznou lidské ostatky patřící ženě okolo 18 let pohřbenou před 30 lety. Podle záznamů se jedná o matku Josie, ale ta zatím ještě někde žije. V této knize se více dozvídáme o krutém dětství vyšetřovatelky Josie. Kde její matka monstrum je a kdo je vůbec Josie a odkud pochází?
Knihy s vyšetřovatelkou Josie Quinnivou mě velmi přirostli k srdci a těším se na další pokračování

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Bože!!
Klaním se úžasné spisovatelce Angele Marsons! Děkuji Vám za úžasné knihy Kim!
Opět jste mě nezklamala a já jsem jedním dechem přečetla další úžasný díl. Mohu přiznat, že občas jsem přemýšlela zda nemám vyprázdnit svůj žaludeční obsah. Úžasná kniha opravdu si nemůžu vybrat jaký titul Kim je pro mě ten TOP, protože TOP jsou všechny. Velice se těším na další díl Kim. Velice obdivuji téma knihy, pro mě velice neokoukané a velice zajímavé!
A děkuji, že Vám neopouští vaše Vášen pro Kim Stoneovou"

10.03.2019 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

Než se kniha rozjela bylo to takové "nemastné, neslané" no ale pak... WAU a ten konec BOMBA!

23.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Kniha se čte velmi rychle a lehce. Opět se mi vrátila moje milovaná Erika. Nyní jsem měla i podezření kdo je pachatel. Pěkná zápletka.
Kniha a dej se mi líbilo, ale co si budeme povídat Bryndzovi prvotiny jsou TOP
Za mě super

23.01.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

A tak nevím co si mám o knížce myslet...
Začátek vypadá příznivě pak je další část zamázlá "teorií" a pak se to zase rozjede.
Nemůžu říct, že je to špatný nápad a námět, ale asi jsem čekala daleko více.
Jistě se zapřemýšlím nad další tvorbou autora třeba to nějak vstřebám a pak si řeknu WAU, ale teď to tak nemám.

28.02.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Jako WAU snad ani lépe bych knihu jinak nepopsala.
Angela píše velice pěkně, ale tato poslední kniha mě dostala do kolen. Výborné napětí a konečné překvapení. Velice se mi líbí i myšlenka celé knihy "Jak se člověk zachová", "Instinkt", "Ochranna dítěte"
Už nyní se těším na další knihu, která tu bude co nevidět
T.

14.11.2017 5 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Skutečný příběh ač jsem to do poslední chvíle nevěděla což je asi dobře. Tento "zvrácený" příběh nás dostává o několik set desítek zpět do minulosti do Kanady, kde se otec nemůže starat o své čtyři děti a matka je vážně nemocná, proto se rozhodne, že bude lepší děti dát do ústavní péče - tam jim přece bude nejlépe.m, ne? Opak je pravdou Marcus nás provede peklem na zemi kde je všechno posvěceno Bohem. Jaké bylo zacházení s dětmi ze strany řadových sester? Jak se děti k sobě chovali a kam některé děti mizí?
Tato kniha mě velice fascinovala, děsila, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velice poutavý příběh který Vás pohltí a na konci vyplivne jako zmačkaný papír.

20.04.2023 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Do odlehlého penzionu zavítá několik hostů, kteří si chtějí užít víkend a odprosit se od všedních dnů.
Děj nás zanese do zimního počasí, ale v penzionu je příjemně teplo a až na telefonu či WiFi signál tu nic nechybí. Kvůli sněhové nadílce která se venku děje, je personál hotelu omezeny na majitele a jeho syna.
Druhý den se hosté probouzejí do tmy, zimy, výpadku elektrického proudu a .... Laurel objevila tělo ženy která nejspíše spadla ze schodů a na pád také umřela. David odborník na trestné právo má domněnku, že to nebyla pouze nešťastná náhoda nýbrž, že tu došlo k vraždě. Bohužel tu jsou hosté jako ve vězení a musí čekat až se přihrne příjezdová cesta k hotelu či zase půjde proud aby mohli tento hrůzný čin nahlásit policii. Hosté si stále myslí, že úmrtí byla jen nešťastná náhoda do doby kdy začne mrtvých přibývat, začíná hon na vraha. Kdo je vrahem, jaký má motiv a kdo bude jeho další oběť?

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Autorka Rebeca Zanetti další autorka které velice ráda udělám místo ve své knihovně.
Spád knihy je velice zajímavý, rychlý prostě dobře čtivý.
Hlavní žánr knihy bych zařadila do krimi/detektivka ale s nádechem romantiky s občasným nádechem erotična což mi vůbec nevadilo.
Vyšetřovatelka FBI Laurel je velmi osobitá, sympatická a geniální mladá žena. Vyšetřovatel Huck sympatický, energický a tajemný muž který má tmavší minulost.
Kniha má velice dost zápletek a překvapivých momentů i milostná zápletka, která není dle mého názoru přemrštěné
Osobně jsem vraha neodhalila i když jsem měla pár typů. Jak se ukázalo špatných a autorka mi pěkně tím vyrazila dech.

Už nyní vím, že si ráda počkám na další pokračování vyšetřovatelky Laurel

18.02.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se mi líbila, že začátku byla taková "pomalá" než jsem se do ní dostala. Josie jako detektivka na vlastní pěst mi byla ze začátku nepříjemná avšak postupem děje jsem ji začala přicházet na chuť.
Občasná omáčka okolo. Jediné co mě asi vadilo bylo ukončení kapitol, jsem zvyklá, že když kapitola skončí tak se dozvím něco nového zde jsem občas nechápala proč kapitola byla ukončena a v nové se navazuje z příjma na kapitolu jen s nadpisem " X kapitola"

29.01.2023 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Škoda, že jsem četla knihu v době kdy jsem na ni neměla moc čas až jsem se naštvala a začala jsem opět číst od začátku.
Musím uznat, že autorka mě stále baví knihy Kim jsou stále hbité, mají spád, dokáží překvapit. Již se těším na novou Kim

15.10.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Od první knihy si mně autor dostal.
Má své pozitiva i negativa z mé strany.
Pozitiva:
1. Krátké kapitoly cca po 4 stránkách (rada čtu od kapitoly ke kapitole)
2. Sympatická vyšetřovatelka Erika (ambiciózní, sverázná, věří svému instinktu a pěkně “držkatá”), mám rada i její spolupracovníky
3. Velice se mi líbí jaký se vytváří vztah se svým spolupracovníkem a velice jim fandím!!
4. Autor se v každé knize snaží seznámit s “problematikou” dnešního světa a čtenáře tak zasvěcuje. Kniha se od toho odpichuje (homosexuálové, sociální sítě, sebevraždy,...)
Negativa
1. Ve většině knih Eriku odvolávají - dovolená či suspendovaní a to je jako [dežaví]

Knihy doporučuji! Nemusíte si je kupovat jako já, jelikož když se mi nějaký autor líbí tak musím mít “celou” sbírk, ale knihy jsou v knihovnách tak si je určitě zapůjč- tě a věřím, že většina z Vás nebude zklamaná!!!

11.09.2018 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Tak, kdy výjde dálší Kim?!
Angela Marsons je prostě skvělá spisovatelka!!!
Ani tentokrát kniha nezklamala!

26.08.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Právě jsem dočetla a musím říct, že Bomba. Mě kniha velice nadchla. Sice jsem věděla kdo je vrahem, ale i tak mě to překvapilo když to byla pravda. Musím se přiznat, že jsem na konci i brečela kdy si Erika "dává" život do pořádku. A hurá na Noční lov!

26.07.2018 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Vždycky dva případy stejný avšak každý jiný.
V nákupním centru je nalezena mrtvá žena kde byla se svou dcerou, která zůstala na místě. Hned další den byla nalezena další žena však její dítě zmizeli s s vrahem. Čas rychle ubíhá k dopadení vraha a hlavně na záchranu malého dítěte, co od něj vrah chce. Náhle se na inspektorčině stole objeví dopis adresovaný ji a přímo od vrahem který prosí o pomoc a záchranu
Angela mě opět dostala do děje lusknutím prstů. Její vyšetřovací tým ve kterém se cítím dobře všichni jsou vstřícní, milý a odhodlaný dopadnout dalšího vraha. Kim je šéf kterého bych i chtěla ano je náladová a dokáže být jízlivá, ale je to šéf který je fér a všechno řekne na rovinu takových lidí já si cením nejvíce. Celý děj se odehrává v napětí a poslední kapitoly jsem hltala, že jsem si ani neuvědomovala, že bude konec. Jo a vraha jsem opět neodhalila, teda odhalila jsem ho ve chvíli kdy Kim rozrazila dveře kde se vrah nacházel (tady kapitola skončila)

20.04.2023 5 z 5

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

Velice psychologický román. Líbilo se mi prolínání času u daných postav. Šárka mladá, ambiciózní dívka hledající spravedlnost. Marek chlapec s vzhlížející láskou k otci a respektem. Marie tichý článek rodinného kruhu. Jan milující otec co udělá vše proto aby jeho "nevinné" tajemství zůstalo tajemstvím a aby za něj nenesl následky .
Kniha byla co se týká psychologického hlediska náročná což neubírá na její kvalitě, naopak! Oceňuji ilustrace, ale nejvíce mě zaujal připravený playlist mě knize od samotného autora, který mi tím navodil depresivní stavy což knihu ještě více podtrhlo
P. S. Taky bych potřebovala takové místo jako Šárka, stačilo by mi tak na víkend maximálně týden

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Mám velice ráda knihy od pana Brynzy, ale tato mě zklamala co se týče osobním životem Eriky. Jinak kniha byla svižná a velice dobře se mi čte. Dokonce jsem u knihy promáčela slzami nějakou tu stránku. Velice doufám, že osobní život Eriky nabere zpětný ráz, velice ji fandím a přeji této ambiciózní a fiktivní postavě štěstí v knihách od pana Roberta Brynzy

10.01.2019 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Co dodávat ke knihám Angely Marsonové? Vždy je to skvělé a napínavé čtení. Knih jsou svižné, kapitoly nijak dlouhé a neúnavné. Miluji tuto autorku a její styl psaní a obdivuji její myšlení při každém případu Kim. Opět její prokračování Otevřeného hrobu bylo super. DOPORUČUJI a já se těším na nové pokračová Kim Stoneové a Prokrvená pouta....

26.05.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knížka velice pěkná po stránce grafické, a proto jsem se těšila jak se do ní začtu a budu si užívat, že bude tak dobrá i po stránce obsahové, ale a to mě hodně mrzí nijak mě nenadchnula. Neříkám, že jsem se nepousmála, ano dokonce jsem se i zasmála, ale nic hlubšího to ve mě nezanechalo, a proto jsem musela knížku odložit, nemám ráda když něco čtu a jde mi to proti srsti. Věřím, že se k ní vrátím a dočtu jí, ale teď opravdu ne. Věřím, že jiní čtenáři jsou unešení a knihu přečetli jedním dechem, ale za mě osobně ne.

18.04.2016 1 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Super, knihu jsem četla se zatajeným dechem od začátku do konce. Doporučuji, nejlepší kniha co jsem četla

15.03.2016 5 z 5