Twoo Twoo komentáře u knih

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Jednohubka, jasne, ale me se kniha libila. I ten “zaporny hlavni hrdina. Me to nijak neurazi a troufam si rict, ze podobne typy muzu znam a popsani zde byli vystizne. Mam rada styl psani autorky, ktery je ve vsech knizkach tak nejak podobny, vcetne propletenosti linek jednotlivych postav.

10.03.2024 4 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Uz ta obalka. Sebevrazdy, sebeposkozovani, furt krev, drogy, depka, satanisti, mrsiny, proste vseho moc, po sto stranach otupite a pak uz je to proste nuda. Asi to melo byt sokujici. Nakoupeno asi za 10 kc a to by tak odpovidalo.

17.02.2024 1 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Hned jak jsem cetla prvni dil jsem vedela, ze nutne potrebuju precist vsechny. I kdyz prvnimu se uz nic nevyrovnalo, tak jsou to velmi zdarile thrillery. Tenhle ma silene tema, ja jsem na deti docela citliva, takze jsem chvilami musela knizku odkladat Ale i tak jsem to dala za dva dny. Nelogicnosti vicemene odpoustim, ale tady jich par bylo a vzhledem k tomu, ze posunuly dej neuveritelnym smerem, tak za na ta jedna hvezda dolu.

11.02.2024 4 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

Takove to miliardarske intrikareni. Povedena jednohubka, rychle a svizne se cte, v ramci zanru urcite v poradku. Samozrejme dej mnohdy neuveritelny, ale nevadi.

06.02.2024 4 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Vubec se mi to nelibi, po strasne dlouhe dobe kniha, kterou nedoctu. Jestli bylo cilem do jedne knihy narvat co nejvice woke socialnich temat proc? Ovsem to provedeni to dorazilo. Nuda, suchoparne cteni, neuveritelne postavy i pribeh, vse naprosto bez stavy.

15.01.2024 1 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Pro me nadherna a snova druha tretina. Jeden z nejvydarenejsich popisu erotickych predstav, jake jsem kdy cetla. Vetsina hvezd za tuto cast, jinak je to takova asijska klasika.

25.12.2023 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Ale jo, povidka, no. Mohla byt lepsi, mohla byt horsi.

25.04.2024 4 z 5

Strážce dveří Strážce dveří James Byrne

Tohle nedoctu. Blbina. Trochu vtipna, ale za ztratu nekolika hodin zivota fakt nestoji. Hvezdicky za styl psani, ktery mi docela sedl, a za hezkou obalku to je tak vse.

10.04.2024 2 z 5

Stoikův průvodce pro každý den Stoikův průvodce pro každý den Ryan Holiday

Velke diky za zpristupneni stoicismu modernim ctenarum patri prave tomuto autorovi. Doporucuji i jeho dalsi knihy.

24.03.2024 5 z 5

Touha, opatrnost Touha, opatrnost Eileen Chang

Hodne moc cinska knizka, coz ja mam rada. Cinska literatura je pro me okno do jineho sveta. Ne teda nutne do sveta, kde byste chteli byť 5 minut zit. K Hong Kongu mam urcity vztah, tak me to zajimalo. Ale tento nahled na svet nemuzeme jako evropane plne pobrat. Ono se to sice tvari jako povidky o lasce, ale cinska laska je spis laska k penezum, jak se zda. Super je, ze aktualne se da tato kniha na netu sehnat za 10 kc a za tu cenu je to bomba.

21.02.2024 4 z 5

Čekání na Lina Čekání na Lina Cha Ťin

Vetsinu knih posilam po precteni dal, ale tuhle si nechavam, prestoze i kdyz vzdalena spolecensky i lokalitou, tak me hodne zasahla. Samozrejme vnimate ten celospolecensky kontext, ale nakonec je to vzdycky o lidech. A Lin byl proste ukazkovej hajzl.

18.02.2024 5 z 5

Ghúlmošky se chtějí bavit Ghúlmošky se chtějí bavit Gitty Daneshvari

Kdyz pominu, ze se v knizce prakticky dejove nic nestalo, tak je to naprosto priserne napsane. I jako dospela jsem s tim mela problem, neumim si predstavit, jak to cte a hlavne chape dite na 1. stupni ZS. Docetly jsme vylozene na silu.

16.02.2024 odpad!

Proč se Dostojevskij mýlil? Proč se Dostojevskij mýlil? František Koukolík

Mam rada Vzpouru deprivantu, tohle je slabsi odvar. Navic autor se az moc rad posloucha, neni mi lidsky sympaticky a z knizky na me taky sahala takova ta namyslenost. To nic nemeni na tom, ze je to zajimava kniha a pri cteni se zamyslite.

14.02.2024 3 z 5