TVer TVer komentáře u knih

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

(SPOILER) To byla ta nejhorší a nejdepresivnější kniha, jakou jsem kdy četla. Ani jedna stránka té kniha nebyla pozitivní, ani jediná. Vždy, když se něco pozitivního objevilo, tak to zase rychle zmizelo a to buď nemocí, nehodou, záchvatem, hádkou nebo čímkoli jiným.

Kniha se zaměřuje na Juda a při tom všem, co se o něm napříč knihou dozvíme, vyvstává jen otázka, jak se tohle všechno může přihodit jednomu člověku? Připadá mi, že si z toho autorka urobila trochu parodii s generátorem lidského neštěstí. Nestačilo to, že tam figurovali témata jako znásilňování dětí, dětská prostituce, sexuální otroctví, únos, fyzické a psychické týraní všeho druhu, autorka si řekla, že tam ještě přidá sebepoškozování, pokus o sebevraždu, úspěšnou sebevraždu, drogovou závislost, nenávist k sobě samému a kopec dalších. Neexistuje téma o lidském neštěstí, které by v knize nebylo zmíněno.

Kdybych tu knihu měla ve fyzické podobě, tak ji spálím. Teď jenom lituji, že jsem za toto vyhodila peníze.

Jude je nejnarušenějším člověkem, jaký kdy ve vymyšleném a možná i v reálném světě existoval. Přesto napříč celou knihou, celých 630 stran odmítá odbornou pomoc (dobře, až na výjimku asi posledních 5 stránek). Nevidí sám sebe jako nemocného. Zároveň vůči sobě pociťuje tolik sebenenávisti, že to snad ani není možné.

V knize se neustále děje to samé, Willem, Malcolm a Džejbí se starají o Juda, Jude si ubližuje, všichni se ho snaží donutit přestat, on si ubližuje dál, nikdo o něm nic neví a on jim to nikdy neřekne, a když na něj trošičku zatlačí, tak si dále ubližuje.

Andy a Harold ho eventuálně donutili chodit po Willemově smrti k psychiatrovi, ale za celých předešlých 30 let se jim to nepovedlo? Andy jenom při každé návštěvě počítá Judovi nové řezy, ale najednou když mají něco po 50 se konečně zatne a řekne mu, že bude docházet k psychiatrovi, jinak ho dá hospitalizovat? A to nešlo dříve?

Celá kniha má 630 stran, i když jsou to ty samé věci, které se opakuji pořád dokola a dalo se to napsat tak na 300.

Zároveň ke konci knihy autorka zabije Willema, jediného člověka, kterého Jude miloval. Vážně? To jsem chtěla hodit čtečku přes celý pokoj. Pak se tam ještě asi 100 stran plácá kolem, než Jude konečně spáchá sebevraždu, i když není možné, že to někdo nečekal po přečtení tak 30% knihy. Prostě tato kniha je pro mě jedno velké NE a lituji, že jsem jejím čtením strávila týden života.

18.03.2022 1 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

(SPOILER) Rozhodně lepší než předešlá kniha. Líbilo se mi, že jsme se konečně dozvěděli o Josieně dětství, zjistili jsme, jaká byla její matka monstrum a co všechno ji prováděla.

Bylo mi už na začátku knihy po asi 2 výjevech jasné, že Josien otec se určitě nezabil sám, ale že ho pravděpodobně zabila její matka.
Také jsem si už od první knihy říkala, že to, že autorka víckrát zmínila jak jsou si Trinity a Josie podobné bude mít nějaký důvod, že jsou ztracené příbuzné nebo něco podobného. Když jsme se pak dozvídali víc o Lile, bylo mi jasné kam to povede, takže jsem byla ráda, když se to už v této knize vyřešilo.

Také se mi moc líbí, jak je postava Josie napsaná trochu jinak než jiné série se ženskými detektivy. Josie není úplně asexuální, nevyhýbá se vztahům a hlavně, vždy když někam jde sama, dá vědět svému týmu. Tak se konečně můžu přestat chytat za hlavu pokaždé, když se někam vydá, jak je hloupá, že nikomu nedá vědět kam jde, jako jiné ženské policistky.

Líbí se mi také jak se postupně začal rozvíjet vztah mezi Josie a Noahem, jsem zvědavá na další díly a na to, kam se to dále posune. Snad nebude Josie podvádět a páchat trestní činy jako ti předešlí dva..

20.07.2022 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Skvělá kniha plná napětí.

02.01.2024 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Kniha se mi moc líbila, rozhodně jsem nečekala další a další odhalení v rámci celé knihy. Doporučuji

15.07.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Klasický příběh od autorky, se stejným postupem děje.
Tentokrát tam ale autorka přidala ještě jednu linii zápletky, kdy se Penn vrátil k vyšetřování jednoho svého starého případu. Oddělení Kim tedy dostane novou posilu. Otázka je, jestli jim nová posila zůstane, postava Tiffany je mi celkem sympatická. Napínavé čtení, tak jako všechny knihy od autorky.

20.06.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Za mně asi nejlepší kniha od autora. Přečetla jsem ji v podstatě za 1 den, prostě jsem musela vědět jak to dopadne. U některých věcí bylo od začátku jasné, že se stanou, ale i tak to bylo stejně napínavé.
Rozhodně doporučuji.

25.10.2021 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Kniha se mi moc líbila, bylo fajn vrátit se do časů, kdy oddělení Kim Stoneové jenom začínalo. Byl tam také opět Dawson, u kterého jsme si zase připomněli, jaký to byl ze začátku idiot. Celkově se mi ale kniha líbila, jak z jednoho vyšetřování vzešla spolupráce a přátelství všech postav. Už se těším na další.

06.11.2022 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Napínavá kniha se skvělým příběhem. Moc se mi líbila. Černobyl je pro měpoměrně fascinující, takže tuto knihu jsem si opravdu užila.

08.06.2023 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Skvělé kniha. Nemohla jsem se odtrhnout, příběh mě úplně pohltil.
Mnohé odhalení jsem nečekala, často jsem byla blízko, ale pořád trochu vedle.
Některé věci jsem ale čekala, ale i tak mě dokázali překvapit.
Kniha byla skvělá, rozhodně doporučuju.

26.05.2023 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

(SPOILER) Celá kniha nedává smysl.
Námět je dobrý, příběhově zajímavý. Ale následně celá kniha....
Postavy jsou chabé, nemají žádnou osobnost, Adam je naprostý idiot, Anne se akorát cpe Sarah do zadku, Eleanor je úplně bláznivá ženská.

Policie si absolutně nedělá svou práci, vyštřování uzavřou pořádně ještě předtím než vlastně začne, odmítají to znouv otevřít i při kopě novývh důkazů. Scott je násilník, který zmlátí Adama ve vyšetřovací místnosti (z čeho by měl každý právník svátek), pošlou ho pryč, ale 3 dny na to už zatýká Adama v právní kanceláři, kde ještě pro jistotu zmlátí i právníka Boba.

Adam koná absolutně nelogicky a je neskutečně hloupý, vidí fotku Boba, následně vidí jeho tvář asi o 30 minut později a přemýšlí, kde jen tuto tvář teď nedávno viděl. Vážně? Dotkne se (už mrtvé) Kelly při odchodu z domu, otře si její krev do kalhot, ale nikdy víc toto není zmíněno, ani to, že logicky on musel být také celý od krve, jelikož ležel na matraci, která byla nasáklá krví.

Zároveň je tam spousta nezodpovězených otázek. Konec je nepředvídatelný a nedává smysl, jelikož je celá kniha formou vnitřních monologů, a nastává tak obrat o 180°, který je absolutně nelogický. I tak jsem ale asi od půlky knihy věděla, že Bob v tom musí mít prsty.

15.02.2023 1 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Kniha se mi moc nelíbila.

Jasně, má to být drsné a ne klasická romance a to je ok, ale Aiden je totální psychopat, který by se měl léčit. Pokud se toto někomu líbí, tak fakt nevím. Má to veškeré znaky klasického toxického vztahu, kdy on žárlí tak, že chce zabít každého, kdo by sa na ni jenom podíval a chce s ní trávit veškerý čas a izolovat jí. Následně ji nějak ublíží, protože "ona nedodržela pravidla", které si on vymyslel před 5 sekundami a zůstali pouze v jeho hlavě.

Zráoveň mě udivuje, jak Else nedochází některé věci. Ani ji nenapadne, že by před ní strýc s tetou chtěli něco skrýt i když je to z jejich chování naprosto očividné. Zároveň si nemyslím, že kdyby si jednou za čas dala cheesebruger, tak by v tom momentě padla na zem mrtvá. Připadá mi pouze, že jí její teta chce mít neustále a ve všem pod kontrolou. I když je těte a strýci vděčná, co chápu, tak mi nepřijde v pořádku, že ji nechávají tak dlouho a často samotnou, zvlášť když pracují v jedné společnosti. To nemůže jeden zůstat pracovat přes noc, když už je to potřeba a druhý jít domů a trávit čas s Elsou? Zvlášť, když se o ní tak strašně bojí, že ji nedovolí ani sníst normální cestoviny a v momentě, když jim řekne, že měla noční můry, tak dostanou pomaly infakrt? Takže celá jejich péče mi tam trochu nesedí.

Dále Elsa tvrdí, že Aidena viděla poprvé první den školy, i když si prvních 8 let svého života nepamatuje. Je si naprosto jistá, že se dřív nepotkali. Jak si může být jistá, když si skoro polovinu svého života nepamatuje?? Poslední věc, která mě vytáčela bylo, jak si pořád říkala, že jeji noční můry přece nemůžou být skutečné. Opět, prvních 8 let svého života si nepamatuje, tak jak může vědět jestli jsou to vzpomínky nebo ne.

Další věc je, že "překonává" své strachy tím, že má s Aidenem sex na všech místech, co ji děsí.... vážně?

Něco zajímavého se stalo alespoň na konci, ale nemyslím si, že budu číst další knihu, zas tak mě to nezajímá. Celkově mi kniha moc nesadla a spíš jsem protáčela oči nad chováním jednotlivých postav než žeby mě to bavilo.

13.12.2022 2 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Fajn kniha, ne moje oblíbená od Kinga, ale i tak dobrá. Trochu to ve mně evokovalo pozadí jako ve Stranger Things. I tak ale napínavá i přes ten pomalejší začátek.

20.09.2022 4 z 5

Král Král Devney Perry

(SPOILER) Kniha se mi moc líbila, nebylo to jenom o sexu. Líbila se mi dynamika mezi Bryce a Dashem. I když obecně byl ten konec klišé, kdy se Dash, jterý se nechtěl vázat a nechtěl děti rozhidne vzít si Bryce a mít s ní děti, ale nějak jsem to čekala i tak. Fajn oddechovka

07.09.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha byla supr, přečetla jsem ji doslova jedním dychem, ale konec mě trochu zklamal. Připadal mi.. pořádně nedokončený, i když se odhalilo, kdo byl vrah, ale chybělo mi tam více informací nebo... prostě něčeho.

Konec za mě proto slabší, ale jinak byla kniha opravdu čtivá. Ani toho hádání ohledně totožnosti pachatele tam zas tolik nebylo, takže jsem tolik překvapená nebyla.

09.06.2022 4 z 5

Rebeka Rebeka Daphne du Maurier

Tuhle knihu miluju, mohla bych ji číst tak jednou ročně. To, jak je Rebecca vlastně přítomná napříč celou knihou je strhující a hrozně napínavé.
Opravdu jedna z mých oblíbených knih.

23.05.2022 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha pro mně byla moc pěkná oddechovka. Většinou čtu něco jiného, ale tady mě zaujala už obálka a celkově se mi kniha moc líbila. Přečetla jsem si za 3 dny, co se mi už dlouho nestalo. Rozhodné doporučuji.

20.10.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Přečetla jsem si za den. Kniha se čte moc dobře, je tam hodně napětí, a člověk až do poslední chvíle neví, co si má vlastně myslet.

28.05.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čekala jsem něco trochu jiného. Věděla jsem o čem má kniha být, ale tak nějak jsem čekala.... nevím trochu víc. Celá kniha byla v podstatě náznacích, ale to až tak nevadí, věděla jsem, o čem má být. Chyběla mi tam ale nějaká konfrontace nebo konverzace mezi těmi 2 postavami. Na konci knihy mi chybělo jakékoli rozluštění nebo uzavření nebo něco. Přišla mi trochu nemastná neslaná, jakože se tam nic nevyřešilo, nic se neuzavřelo, kruh pokračoval. Ne pro mě.

29.04.2024 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

(SPOILER) Další skvělá kniha v sérii.
Akorát jsem nechápala proč tak dlho trvalo všem přijít na to, že pachatel je do těch skutků nucen, i když to zmíňoval vícekrát a zmínil to v prvním dopise.

17.10.2023 5 z 5

Vše temné a nebezpečné Vše temné a nebezpečné Stacy Willingham

kniha se mi moc líbila, některé události byly opravdu nečekané. Konec byl velkým překvapením a během toku dějě vzniká víc otázek, než je zodpovězeno. Moc napínavé.

22.08.2023 4 z 5