tudydu tudydu komentáře u knih

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Márquez je bezpochyby výborný spisovatel, ale můj šálek kávy to rozhodně není. Tuto knihu bych asi definovala hlavně slovem divná. A to ne kvůli prvkům z fantasy, spíše kvůli zvláštně propleteným sexuálním a příbuzenským vztahům. Některé jeho myšlenky jsou zajímávé a některé příběhy chytlavé, ale přebíjí je většina těch pro mě velmi zvláštních příběhů.

03.02.2012 2 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Jednoduše výborná kniha, je v ní tolik myšlenek. Nemohla jsem ji číst jedním dechem, protože po každé stránce jsme měla potřebu se nad ní zamyslet. Pan Kundera musí být velmi moudrý muž. Jen škoda, že už se cítí být spíše Francouzem než Čechem...

20.11.2011 5 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Začátek mě zrovna nenadchl, ale jak se příběh rozvíjel, tak si mě kniha postupně získávala a na konci mě úplně pohltila. Líbí se mi, jak Glazarová dobře vystihla pocity postav, pro mě je to úžasné psychologické drama. Knihu, narozdíl od filmového zpracování, vřele doporučuji:)

20.11.2011 4 z 5

Naplivu na vaše hroby Naplivu na vaše hroby Vernon Sullivan (p)

Přečetla jsem to, jak se říká, jedním dechem. Celou dobu tušíte, že se musí stát něco špatného, ale nevíte co, ta kniha není dle mého názoru předvídatelná, což u knih s podobnou zápletkou bývá problém. Hodnotit detabuizaci násilí a erotiky je pro mě jako pouhého čtenáře v dnešní době zbytečné. Proto přidávám už jen - dobře a čtivě napsáno, téma je na zamyšlení ve stylu "nesnášenlivost plodí nesnášenlivost" a "násilí plodí zase jen násilí".

30.08.2013 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Začátek mě nadchl,ale dále už to byl průměr. Myšlenka o bláznovství a to jak je podané je zajímavá, nutí k zamyšlení, ale příběh, do kterého je zasazena, mi nějak nevyhovoval, možná proto, že mi připadal už od počátku vyprávění jasný a čitelný.

20.05.2013 3 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Četla jsem ji víckrát a určitě si ji ještě párkrát přečtu. Líbí se mi ne jako kniha o slavném zpěvákovi, ale spíše jako výpověď ženy o její nešťastně šťastné lásce, to že je to o mém oblíbeném zpěvákovi beru jako bonus:)

20.11.2011 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hodně se mi líbí Rollandovi myšlenky a pohled na svět, už míň ale ten romantický, místy přeslazený příběh. Ale dohromady to dává dobrou knížku, která vám nezabere mnoho času:)

20.11.2011 3 z 5