tombarys tombarys komentáře u knih

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

[Přiznání: jsem nakladatel a podílel jsem se na vzniku této knihy.] Nebudu proto hodnotit její kvalitu a spíše se zeptám na další zpětnou vazbu čtenářů. Musím ale napsat, že obě autorky jsou podle mě v oboru mimořádně erudované a šikovné a mají vhled, který nás samotné v nakladatelství inspiroval k některým vylepšením při komunikaci naší se čtenáři na sockách.

Největší otázkou, kterou jsme během vzniku diskutovali, byl problém „ne/nadčasovosti” takové knihy – všichni víme, že sociální sítě jsou technologie a ty zastarávají či dokonce mizí ze scény. Autorky samy proto cítily potřebu vystihnout téma v jeho podstatě a rady pojmout spíše nezávisle na konkrétních sítích a technologiích. Myslím, že v tomhle se i nejvíc autorsky natrápily. Hledala se např. vyváženost mezi tím, jaký rozsah budou mít v knize (vždy velmi atraktivní) konkrétní příklady a kolik prostoru je naopak nutné věnovat z podstaty abstraktnějším „vyšším principům”. Zde mě nejvíc zajímá, jak se nám to dle názorů vás, čtenářů, povedlo. Jsme rádi, že čtete. Tomáš Baránek

15.11.2019 5 z 5

Hacknutá čeština Hacknutá čeština Martin Kavka

Čeština ve své nejlepší formě: drzá a schopná absorbovat a upravit si cokoli.

04.02.2019 5 z 5

Tahle kniha mění život mě i mel rodině.

04.02.2019 5 z 5