Tichaholka Tichaholka komentáře u knih

Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Houževnatost – Síla vytrvalosti a vášně Angela Duckworth

Prvá polovica knihy je čtivá. Zaujíma vás, čo chce autorka povedať. Druhú polovicu som už musela pretrpieť. Vety začínajúce: A tak jsem zavolala, napsala jsem, potkala jsem toho a toho... ma nebavili. Dokola sa odkazovala na štúdie...
Ako psychológ pre mňa skočila, tým, keď napísala, že kto s niečím skončí skôr, než to dokončí, tak nie je húževnatý... Akoby sa celý svet točil len okolo húževnatosti... Chýbala mi tam myšlienka, že človek sa celý život hľadá, skúša nové veci a aktivity a keď ho niečo nebaví, nenaplňuje, tak má právo s tým skončiť, prestať a hľadať niečo iné, čo mu bude robiť radosť...
A v poslednom rade knižka obsahovala strašne veľa gramatických chýb, akoby nikto knihu nekontroloval, keď išla do tlače.
Každopádne odporúčam...

19.04.2023 2 z 5

Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Tichá síla: Tajné přednosti introvertních dětí Susan Cain

Prečítala som knížku, hoci ma v mnohých častiach nebavila. Zaujímala bola ale nemyslím, že sa mnoho ľudí bude pozerať na introvertov inak. Proste žijeme vo svete, ktorý fandí spoločenským, extrovertom, komunikatívnym ľuďom. Takže fajn knižka ale nepomohla by mi ani v detstve, ani v dospievaní ani v dospelosti.

12.04.2023 3 z 5

Tolerantní výchova Tolerantní výchova Blanka Pöslová

Klasická kniha o výchove. Neviem prečo sa to volá Tolerantní výchova, keď sa tam o tom skoro vôbec nepíše. Inak je kniha skvelo napísaná. Celky vývoja deti rozdelené. Odporúčam rodičom.

05.03.2023 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Niektoré myšlienky boli fajn a inšpirujúce ale zbytok knížky ma nebavil a nudil.

29.07.2022 2 z 5

Výchova dětí: Charakter na prvním místě Výchova dětí: Charakter na prvním místě Lynda Alsobrook Landreth

Celkom fajn čtení. Niekedy sú tam písané zaujímavé myšlienky ale na niektorých stránkach sa dokola píše to isté, čo človeka začne nudiť.

16.07.2022 3 z 5

Láska k nedokonalým věcem Láska k nedokonalým věcem Haemin Sunim

Tento diel bol skvelý možno tak do polovice, potom sa tam už opakovalo to samé a už sa to nedalo dočítať. Na dlho som knihu odložila pretože ma to nebavilo. Napokon som ju dočítala ale nie je to knížka ktorú by som si prečítala znovu. Citáty sú tam skvelé ale druhá kniha Haemina je proste nudná a o ničom.

17.06.2022 2 z 5

Teorie metodiky výchovy Teorie metodiky výchovy Josef Malach

výborná publikácia k štúdiu na VŠ

19.04.2021 5 z 5

Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Jak žít a vyhnout se syndromu vyhoření Radkin Honzák

Neprišla mi ako nejaká úžasná kniha. Je v nej pár príbehov z dejín a na nich je kniha postavená. Niekomu možno štýl, akým bola napísaná pomôže, mne ale nie.

05.08.2020 odpad!

Další příběhy soudce Paoa Další příběhy soudce Paoa Jü-kchun Š´

Zaujímavá krátka knižka z čínskej literatúry so zaujímavým príbehom. Klasicky dobro vždy zvíťazí nad zlom. Či to tak fungovalo aj v starej Číne, nevieme. Za jeden večer prečítané a príjemne si pri nej človek oddýchol.

13.07.2020 5 z 5